Birlik ve Beraberliğimizi Daha da Pekiştirmeliyiz

Berat Kandili dolayısıyla ortak yazılı bir basın açıklaması yapan AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, Bu gecelerin feyiz ve bereketlerinden istifade etmeliyiz” dediler.

Birlik ve Beraberliğimizi Daha da Pekiştirmeliyiz

Şireci ve Av. Bulut yaptıkları açıklamada; “Ramazan Ayının müjdecisi Mübarek Berat Kandil‘ine ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız. Berat, borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan kurtulma, günahlardan arınma, Allah’ın affına ve rahmetine kavuşma, Allah katında berat etmek ve temize çıkmak demektir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV), bu gecede Cenab-ı Allah'ın kendisinden bağışlanma dileyenleri affedeceğini, yapılan duaları kabul edeceğini müjdelemiştir.  Berat Kandili manevi dünyamızı yeniden imar edip güzelleştirmemize vesile olmak, milli ve manevi değerlerimizi daha da güçlendirerek yeni bir hayat sunmak, Yüce Yaratan'la olan bağımızı yeniden gözden geçirmek, şefaat ve merhamet istemek için büyük bir fırsattır.

Bu gecelerin feyiz ve bereketlerinden istifade etmeliyiz. Toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Erzincanlı hemşerilerimizin ve aziz milletimizin Berat Kandil‘ini tebrik ediyoruz. Berat Kandil‘inin aziz milletimizin birliğinin ve beraberliğinin artmasına, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzurun almasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz” ifadelerine yer verdiler.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri