Balık Çeşitleri Tezgâhlar da Yerini Almaya Başladı

Balık sezonunun açılması ile birlikte Erzincan’da taze balıklar tezgâhlarda ki yerini almaya başladılar. Köşem Balık İşletmecisi Ayhan Önel sezonun açılması ile birlikte günü birlik Trabzon’dan çeşit balıkların tezgâhta yerini almaya başladığını belirterek şuan pahalı gözüküyor fakat sezon ilerledikçe ucuzlayacaktır dedi.

Balık Çeşitleri Tezgâhlar da Yerini Almaya Başladı

Erzincan’da Köşem Balık işletmeciliğini yapan Ayhan Önel sezon başlaması ile tezgâhlarını açtıklarını belirterek yaptığı açıklamasın da; “ Bizler günü birlik Trabzon’dan balıklarımızı getiriyoruz kesinlikle taze olan balık çeşitlerimiz sezonun yeni olması nedeniyle biraz pahalı gibi duruyor. Bugün Hamsinin kilosu 20 ile 25 TL arasın da gidiyor.

Her ne kadar geçen yıllara göre pahalı olduğu görülse de balık çeşitlerimize vatandaşların ilgi göstermesi sevindirici, şuan için  en azından hafta da bir kere mutlaka balık yenmeli diyen işletmeci Önel, Hamsi, İstavrit, Levrek, Uskumru, Somon, Palamut ve Mezgit çeşitlerimiz tezgâhlar da yerini aldı gönül rahatlığıyla taze olarak Erzincanlı hemşerilerime hizmet veriyoruz, tüm balık severleri tezgâhlarımıza bekliyoruz buyursunlar dedi.

Balık fiyatları ile ilgili olaraktan bilgi veren Önel, “Alabalık 30 TL, Palamut (tane) 20-25 TL, Hamsi 20 TL, İstavrit 25 TL, Çinekop 60 TL, Mezgit 30 TL, Zargam 25 TL, Yerli Uskumru 20 TL, Sardalya 15 TL, Cupra 45 TL, Levrek 50 TL, Tirsi 15 TL, Kaya Levreği 45 TL, Kefal 25 TL, Somon 45 TL..

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber