Ülke Geleceği Onların Hünerli Ellerinde Şekillenmekte

21.23.24.26.Dönem Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Ülkemiz ve Milletimizin geleceği çocuk ve gençlerimizin hünerli elleriyle yoğuran öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Ülke Geleceği Onların Hünerli Ellerinde Şekillenmekte

Karakelle Mesajında; “Öğretmenlerimizin, yeni nesilleri yetiştirmek adına öğretmenlik mesleğini büyük özveri ve gururla yapmaktadır. Genç nüfusumuzla övündüğümüz bir zamanda Ülke geleceği onların hünerli ellerinde şekillenmektedir. Teknoloji eğitim de ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman öğretmenlerdir. Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Onun için her zaman olduğu gibi öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Öğretmenlerimiz Türk Milli Eğitiminin temel amaçları ve temel ilkeleri çerçevesinde, kendi yetenek ve kabiliyetini bilen, geçmişin, özünü sağlam bir tarih şuuru içerisinde algılayan, yaşadığı zamanın gerçeklerinin de farkında olan, geleceğe umutla bakan, milli ve uluslar arası hukuk kurallarının bilincinde ve “yaratılanı yaratandan ötürü sevme” felsefesi gereği insan sevgisiyle, kısaca; bizi biz yapan değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirme azim ve gayreti içerisinde olmalıdır. Unutulmamalıdır ki Eğitimcinin, öğretmenin elindeki ham madde insandır. Durum böyle olunca öğretmenin hata yapma şansı olmamaktadır. Bu nedenle 24 Kasım Öğretmenler günün de biz eğitimcilere düşen en büyük görev bu vatan haini teröristlere karşı dikkatli olmak, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuk ve gençlerimizin bu tuzaklara düşmesini engellemektir.

Bu düşüncelerle çok önemli ve kutsal değerleri içeren bir misyonu üstlenen Öğretmenlerimizin “ Öğretmenler Gününü” bir kez daha tebrik ediyor, Öğretmenlerimize bu kutlu günlerinde Milli, manevi değerlerimiz etrafında sıkılmış bir yumruk gibi kenetlenmeyi, ülke çıkarları için yapacakları özverili çalışmalarda üstün başarılar dilemeyi bir borç biliyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize ve tüm eğitim şehitlerine rahmetler diliyorum.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber