Başarının Adı Erzincan Spor Lisesi

Erzincan’da Milli takımlara birçok sporcu kazandıran Erzincan Spor Lisesi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında okul sporlarında gerçekleştirilen tüm branşlara katılım sağlayarak il genelinde elde etlikleri başarılar ile Erzincan’ı bölgelerde başarı ile temsil ediyorlar.

Başarının Adı Erzincan Spor Lisesi

2019-2020 okul sporlarında tüm Branşlara katıldıklarını belirten Erzincan Spor Lisesi Müdürü Hayati Doğan; 2019-2020 Okul Sporları Eğitim Öğretim yılında Spor lisesi olarak yarışmalara katılıyoruz geçtiğimiz günlerde Atletizm kros hem kızlarda hem erkeklerde il birincisi olmuştuk ikincisi okul sporları masa tenisinde Branşında yapıldı masa tenisi branşında 13 lise katıldı rakiplerinin tümünü yenerek Erzincan Spor lisesi masa tenisinde birinci oldu.

Biz Erzincan Spor Lisesi olarak hem kültürel hem sanatsal hem sportif tüm faaliyetlerin içerisinde bulunmaya arz ediyoruz diyen Doğan, “girdiğimiz tüm branşlarda faaliyetlerde de 1. Çıkıyoruz kültürel bir faaliyet olarak liseler arası münazara yarışması yapıldı Erzincan Spor lisesi orada gösterdiği başarıyı aynı şekilde kültürel alanda da göstererek adını çeyrek finale yazdırdı kura çekimi sonucu rakiplerimiz belli olacak Spor lisesi olarak hem kültürel hem de münazara yarışmalarında finallere kadar yükselip birincilik almak hedefimizdir.

Erzincan Spor Lisesi kuruluş amacı itibarıyla ne kadar sportif kültürel sportif bireyler yetiştirmek bunun yanı sıra akademik ve kültürel alanlarda biz çocuklarımızı çok donanımlı yetiştirme gayretindeyiz ve bunun için var olan gücümüzle çalışıyoruz.  Çok iyi bir kadroya sahibiz fiziki imkânlar mı sağ olsunlar milli Eğitim’in katkılarıyla sportif alanlarımız son derece güzel imkanlarımız güzel kadromuz iyi yapılabilecek her şeyin yapılabildiğini düşünüyoruz. biz de bunlara karşılık olarak tüm branşlarda ilimize uluslararası müsabakalarda temsil etmeyi düşünüyoruz. Bu yıl yine badminton branşında yarışmaları olacak geçen sene kızlarda badmintonda Türkiye birincisi erkeklerde Türkiye ikincisi olduk bu sene hem kızlarda hem erkeklerden birinci olmayı hedefliyoruz. Erzincan da iddialıyız Erzincan'da gruplarda bir çıkıyoruz Türkiye finallerinde de bir çıkıp bu sene badminton uluslararası liseler arası yarışma var o yarışmada da ülkemizi temsil etmek için oradan en iyi dereceyle dönmeyi hedefliyoruz. bu başarılarda Öğrencilerime öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum bize her zaman sevindirdiler sevindirmeye devam ettiler ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum diye konuştu.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber