4 Ayrı YKS Tercih Komisyonu Oluşturuldu

Öğrencilerin yetenek, ilgi, ihtiyaç, kişilik özellikleri ve yaşam koşullarıyla uyumlu olacak şekilde bir üst öğrenim kurumuna geçişleri sürecinde onlara rehberlik etmek ve tercih danışmanlığı yapmak üzere ilimizde 4 yerde Tercih Danışmanlığı Komisyonu oluşturuldu.

4 Ayrı YKS Tercih Komisyonu Oluşturuldu

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün biri Erzincan Park AVM' de olmak üzere ilimizde 4 ayrı noktada oluşturulan Tercih Danışmanlığı Komisyonlarının verdiği hizmetler hakkında bilgi verdi.

Eğitsel ve mesleki rehberlik hizmetleri; öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri, meslekleri tanımaları, mesleklerin gerektirdiği özellikleri öğrenmeleri, kendilerine uygun meslek alanlarına yönelmeleri ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri okul, alan ve programları seçmeleri amacıyla sunulan profesyonel destek hizmetleridir.

Rehberlik ve danışmanlık sürecinde verilen bu destek hizmetlerini, belirlenen standartlar doğrultusunda yürütmek amacıyla ilimiz merkezde Erzincan Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi, Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi ve Erzincan Park AVM de Tercih Danışmanlığı Komisyonları oluşturuldu. 23 Temmuz 2019 -29 Temmuz 2019 tarihleri arasında komisyonlarımızda görev yapan idareci ve rehber öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize ve velilerimize yönelik tercih süreci ile ilgili olarak rehberlik faaliyetleri devam edecektir.

Erzincan Park AVM de Tercih Danışmanlığı Komisyonları ile ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Gün, öğrencilerimizin eğitim-öğretim yılları boyunca yaptıkları çalışmaların kısacası emeklerinin meyvesini alacağı bir dönemde olduklarını bu nedenle meslek belirleme aşamasında olan öğrencilere üniversite tercihlerinde gerekli tüm desteği ve rehberliği sağlamak durumunda olduklarını ifade etti.

Oluşturulan YKS Tercih Danışmanlığı Komisyonlarının YKS tercih sürecini öğrenci ve velilere doğru şekilde anlatarak tercih yapma konusunda rehberlik edeceğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Gün, veli ve öğrencilere Yükseköğretim programlarına yerleştirme noktasında bilgilendirmede bulundu.

Son dakika haber buldum Spor haberleri