Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Otizm farkındalığı için hizmet binası maviye büründü

ERZİNCAN AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ ‘OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ’NDE OTİZME FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN ‘OTİZME MAVİ IŞIK YAK’ SLOGANIYLA BİR ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİREREK HİZMET BİNASI MAVİ RENKLE IŞIKLANDIRDI

ERZİNCAN AİLE VE SOSYAL

Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ‘Otizm Farkındalık Günü’nde otizme farkındalık oluşturmak için ‘Otizme Mavi Işık Yak’ sloganıyla bir çalışma gerçekleştirerek hizmet binası mavi renkle ışıklandırdı.

“2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” etkinlikleri çerçevesinde şehrin merkezinde bulunan Erzincan Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü hizmet binası otizme dikkat çekmek için mavi renkle ışıklandırdı. Mavi rengini gören vatandaşlar nedenini merak ederken diğer yandan cep telefonlarıyla görüntü almayı ihmal etmedi.

Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü çerçevesinde toplumsal duyarlılığı artırmak için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak Erzincan ilimiz genelinde çeşitli faaliyetlerde bulunduk. Otizm bir eksiklik değil, farklılıktır. Farkındayız” denildi.

Öte yandan, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri gün içerisinde otizmli bireylerle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.