Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan’da Sakal-ı Şerif’e yoğun ilgi

ERZİNCAN’DA RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ZİYARETE AÇILAN HAZRETİ MUHAMMED’İN SAKAL-I ŞERİF’İNİ GÖRMEK İSTEYEN VATANDAŞLAR SALAVAT GETİRİP DUA ETTİ

ERZİNCAN’DA RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE

Erzincan’da Ramazan ayı münasebetiyle ziyarete açılan Hazreti Muhammed’in Sakal-ı Şerif’ini görmek isteyen vatandaşlar salavat getirip dua etti.

Atatürk Mahallesi’ndeki Ulu Cami’de sandukasından çıkarılan Sakal-ı Şerif, cami içinde dua ve salavatlarla ziyarete getirildi. Cam fanusta bulunan Sakal-ı Şerif’i ziyaret için vatandaş Ulu Cami’ye akın etti. Yoğun kalabalık tarafından ilgi gören Sakal-ı Şerif ziyaretinde duygu dolu anlar yaşandı. Program gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürerken önce erkekler daha sonra ise kadınlar Sakal-ı Şerif’i görme fırsatını yakaladı.

Ulu Cami’de İmam Hatip olarak görev yapan Davut Arslan, her sene Ramazan ayının son günlerinde Sakal-ı Şerif’in sergilendiğini belirterek, “Peygamber Efendimiz’in Sakal-ı Şerif’i her sene Ramazan’ın son günlerinde halkımıza sunuyoruz. Rabbim bütün katılan kardeşlerimizden ebediyen razı olsun. Şefaatine de bizleri nail eylesin” dedi.

Camii cemaatinden Esalettin Sarıgül ise duygu dolu anların yaşandığını söyleyerek, “Sakal-ı Şerif’i bu camide muhafaza ediyoruz. Mübarek gecelerde cemaate sergileniyor. Haklımızdan da çok fazla istek var, talep var. Görenlerde dua ediyor, duygulanıyor” diye konuştu.