Hayvancılık Sektörü İvme Kazanacak

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, Erzincan Damızlık Hayvancılığı Geliştirme ve Organizasyon A.Ş tarafından yapımı devam eden 5 yüz başlık damızlık düve üretim Merkezi’nin inşaatı alanını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hayvancılık Sektörü İvme Kazanacak

İl Müdürü Murat Şahin burada taptığı açıklamasında; “ Bakanlığımızca yayımlanan hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında damızlık düve İşletmelerine yüzde 50 Hibe Desteği çerçevesinde Erzincan'ın üç sivil toplum kuruluşu tarafından yapılacak olan 500 Başlık Damızlık Düve Üretim Merkezi'nin kurulacağı araziyi ve İnşaat alanının gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin ve Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Yaşar Faruk Günay'ın birlikte gerçekleştirdiği ziyaret hakkında konuşan İl Müdürü Murat Şahin açıklamasında; "Erzincan'ın üç önemli kamu nitelikli kuruluşu olan; Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği "damızlık hayvan üretimi" ve benzeri tarımsal üretim faaliyetlerinde bulunmak üzere Erzincan Damızlık Hayvancılığı Geliştirme ve Organizasyon A.Ş 'yi kurdular.. Tarım şehri Erzincan'ımızın kalkınması için önemli işler yapabileceğine inandığım bu birliktelik sivil topluma dayalı kalkınma anlayışı itibariyle de iyi bir örnek oldu. Şirket ortağı kuruluşlarımızın yöneticilerini kutluyor ve başarılar diliyorum" dedi.

Birlik Başkanı Yaşar Faruk Günay açıklamasında; "5 yüz Başlık Damızlık Düve Üretim Merkezi'nin ilimize kazandırılmasında İdare çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber