Destek Ödemeleri Başladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yağlı tohumlu bitkiler ve besi desteği kapsamında 651 milyon lira tutarındaki ödemeyi gün itibarıyla üreticilerin hesaplarına aktarmaya başlayacaklarını bildirdi.

Destek Ödemeleri Başladı

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, "Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat Baklagiller, Dane Mısır Fark Ödemeleri ile Mazot Gübre Alan Bazlı Gelir Desteği, Zeytinyağı Fark Ödemesi Desteği ve Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği" olarak 6 kalemde daha destek ödemelerinin başlayacağını duyurdu.

Bakan Pakdemirli'nin açıklaması şu şekildedir, "Yaklaşık 651 milyon TL'lik destek ödemeleri üreticilerimizin hesaplarına yatırılmaya başlanacak.

YAPILACAK DESTEK ÖDEMELERİ

Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Ödemesi Desteği kapsamında 45 Bin 523 üreticimize, 484 milyon TL Hububat Baklagiller Fark Ödemesi Desteği kapsamında 35.330 üreticimize, 112,5 milyon TL

Dane Mısır Fark Ödemesi Desteği Kapsamında 11.347 üreticimize, 41 milyon TL

Mazot Gübre Alan Bazlı Gelir Desteği, Zeytinyağı Fark Ödemesi Desteği Ve Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği kapsamında ise 2.838 üreticimize 13,5 milyon TL şeklindedir. Tüm üreticilerimize hayırlı, bereketli olsun."

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber