2 temaslı şahsa karantina ihlalinden ceza uygulandı

İçişleri Bakanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı “Güvenli Eğitim Uygulaması gerçekleştirilirken, Erzincan ilinde 96 servis aracı denetiminde 1 servis şoförüne ceza uygulandı.

2 temaslı şahsa karantina ihlalinden ceza uygulandı

147 Umuma açık yer denetimi gerçekleştiren emniyet birimleri, 750 şahıs GBT si sorgularken 2 temaslı şahsa karantina ihlalinden ceza uygulandı.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde çocuk ve gençleri başta kumar olmak üzere her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini sağlamak, park-bahçeler ve  oyun salonlarını denetlemek, çocukların dilendirilmesini önlemek, aranan şahısları yakalamak ve suç unsurlarını ele geçirmek amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak okul ve öğrenci yurtlarının yakın çevrelerinde ve umuma açık işyerlerinde uygulaması yapıldı. Ayrıca okul servis araçları ve personeli denetlendi.


Ülke genelinde eş zamanlı olarak 12 Bin 251 karma ekip ile 41 Bin 677 Emniyet ve Jandarma personelinin katılımı ile yapılan uygulamalarda;

56 bin 783 okul servis aracı denetlendi.

Denetimlerde 439 adet “Araç Muayenesi Yaptırmamak”

305 adet “Emniyet Kemeri Takmamak”,

226 Adet “Okul Servis Araçları Yönetmeliğine Uymamak”,

50 adet “Fazla Yolcu Taşımak” ihlalleri başta olmak üzere toplamda 2 bin 441 araç ve sürücüsüne cezai işlem yapılarak idari para cezası uygulandı.

Eksikliği tespit edilen 486 okul servis aracı trafikten men edilirken 15 sürücünün belgesi geri alındı.

Başta 26 bin 576’sı okul çevresi olmak üzere ülke genelinde bulunan 41 bin 559 umuma açık yer (kahvehaneler, kıraathaneler, kafeler, internet ve oyun salonları, iddia ve ganyan bayileri, içkili yerler vb.), park ve bahçeler, metruk binalar, alkol  ve özellikle açık/paket olarak tütün mamulleri satışı yapılan yerler gün boyunca denetlendi. Bu denetimlerde 60 işyeri hakkında idari işlem yapıldı.

Ülke genelinde Uygulamalarda;

6 FETÖ/PDY,

24 uyuşturucu suçları,

7 cinsel suçlar,

41 yaralama,

9 hırsızlık,

14 dolandırıcılık,

111 tehdit,

8 hakaret,

18 kayıp çocuk,

565 yoklama kaçağı-bakaya ve 193 diğer suçlardan olmak üzere toplam 996 aranan şahıs yakalandı.

Uygulamalarda ruhsatsız tabanca, kesici delici alet ile muhtelif miktarda uyuşturucu maddenin yanı sıra 490 paket kaçak sigara, 6 litre kaçak içki, 9 bin 400 adet doldurulmuş makaron ve 7 bin 140 gr. kıyılmış tütün ele geçirildi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri