Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeşil ve gri kategorideki 2 terörist etkisiz hale getirildi

Erzincan Kemah İlçesi ile Tunceli'nin Ovacık İlçesi ara hattında sözde Dersim eyaleti Munzur alan yapılanmasında faaliyet gösteren, (4) BTÖ mensubunun etkisiz hale getirilmesi maksadıyla Kemah İlçesi kırsalında operasyonlar gerçekleştirildi.

Erzincan Kemah İlçesi ile

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada; İl Jandarma Komutanlığınca Erzincan Kemah İlçesi ile Tunceli’nin Ovacık İlçesi ara hattında sözde Dersim eyaleti Munzur alan yapılanmasında faaliyet gösteren, (4) BTÖ mensubunun etkisiz hale getirilmesi maksadıyla Kemah İlçesi kırsalında operasyonlar icra edilmektedir.

İcra edilen operasyonlarda 20 Temmuz 2023 tarihinde (2) BTÖ mensubu sağ olarak ele geçirilmişti. Sürdürülen çalışmalar kapsamında diğer (2) BTÖ mensubunun arazideki hareket kabiliyetlerini kısıtlamak amacıyla 17 Kasım 2023 tarihinde (5) Komando Timi ile Şehit Jandarma Er Önder Muratoğlu (Kemah 23-503) Operasyonu başlatılmıştır. Düzenlenen operasyonda İnterpol Kırmızı Bülteninde ve İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesinde Yeşil Kategoride aranan (1) ve Gri Kategoride aranan (1) olmak üzere (2) BTÖ mensubu silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir” denildi.

Erzincan-Tunceli ara hattında faaliyet gösteren sözde Munzur alan yapılanması tamamen imha edildiği operasyonda;

2 adet Kaleşnikof

8 adet Dolu şarjör

3 adet El bombası

2 adet Boş kovan

2 adet Küçük tüp

1 adet Gündüz görüş dürbünü

1 adet Güneş paneli

2 adet Sırt çantası

2 adet Uyku tulumu

1 adet Radyo

2 adet Şemsiye

2 adet Yağmurluk

2 adet Met olmak üzere delil niteliği taşıyan (13) kalem malzeme ele geçirilmiş olup, delil niteliği taşımayan malzemeler olay yerinde imha edilmiştir. Terörle Mücadele operasyonlarına halkımızın da desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde devam edilmektedir.