Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Böyle Acılar Yaşamamasını Canı Gönülden Diliyoruz”

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 13 Mart Erzincan Depreminin 32. yıldönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayımladı.

AK Parti Erzincan Milletvekili

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman mesajında; “13 Mart 1992’de ilimizde meydana gelen deprem afeti sonunda yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş, yüzlerce vatandaşımız da yaralanmıştır. Birçok ocağa ateş düşmüş, yüzlerce vatandaşımız evinden yurdundan ayrılıp göç etmek zorunda kalmıştır.

Milletimizin yaşadığı büyük acılardan biri olan 13 Mart Depremi bu yüzden zihinlerimizdeki tazeliğini koruyor. Erzincan halkı umutsuzluğa düşmemiş, hayata tutunmuş hem şehrine hem ülkesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmaya, şehri canlandıracak projeler üretmeye devam etmiştir. Erzincan halkı şehrin imar, inşa ve ihyası için maddi ve manevi tüm imkânları sonuna kadar kullanmıştır.

Erzincan, deprem kuşağında yer alan bir ilimiz. Bu yüzden halkımızın depreme karşı bilinçli olması gerekiyor. Acı tecrübeler bize öğretti ki deprem öldürmez, bina öldürür. Bir daha böyle acılar yaşamak istemiyoruz. Geçmişten ders çıkarmalıyız. Yeni binaların depreme dayanıklı olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Şehrin hızlı, modern ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için çalışıyoruz. Deprem riski yüksek bölgelerde yıkılması gereken binalar yıkılarak yenileri yapılmaktadır. Böylelikle, olası bir depremde, kamusal ortak kullanım alanlarındaki yapılarda vatandaşımızın can güvenliği sağlanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 13 Mart Depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Halkımızın bir daha böyle acılar yaşanmamasını canı gönülden diliyoruz” ifadelerine yer verdi.