Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Jandarma 185’nci yılını kutladı

Erzincan Jandarma Komutanlığı 185. Kuruluş yıldönümü vesilesiyle İl Jandarma Komutanlığında bir kutlama programı düzenledi

Erzincan Jandarma Komutanlığı 185.

Jandarma Genel Komutanlığının 185’nci yıl kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve bir dizi ziyaretlerin ardından, Erzincan İl Jandarma Komutanlığında Erzincan Valisi Doç. Dr. Hamza Aydoğdu, Erzincan Milletvekilleri Mustafa Sarıgül ve Süleyman Karaman, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, İl protokolü, Şehit Yakınları ve Gaziler, İl Jandarma Komutanlığı personel ve ailelerinin katılımıyla bir tören icra edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti. İlk olarak Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in mesajı okundu. Ardından Jandarma Teşkilatının tarihçesi anlatıldı. Erzincan Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Veysel Yanık’ın kürsüye gelerek yaptığı konuşmasında şu ifadeler yer aldı; “Bugün, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 185. yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Başarılarla dolu 185 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Bu anlamlı gün vesilesiyle, Jandarma Teşkilatının ulaştığı bugünkü onurlu seviyede emek, gayret ve alın terleri bulunan saygıdeğer komutanlarımıza ve değerli mensuplarımıza müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizlere bırakılan bu güçlü ve değerli mirastan dolayı Jandarma Teşkilatı onları daima minnetle anacaktır.

Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anar, Jandarma Teşkilatının fedakâr personel ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim. 185 yıldır ulusuna ve ülkesine hiçbir karşılık beklemeksizin fedakârca ve kahramanca hizmet eden; tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu, Kanun Ordusu Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli adına, bu mutlu günümüze teşriflerinizden dolayı en derin saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.

Ardından bir konuşma yapan Erzincan Valisi Doç. Dr. Hamza Aydoğdu şu ifadelere yer verdi; “Bugün burada Jandarma Teşkilatımızın 185. Yıldönümünü beraber kutluyoruz. Bizim coğrafyamızı bir kilime benzetirsek bugün, daha önce ve bizden sonra da Jandarma Teşkilatında görev alacak bütün arkadaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve İdari gölgesinde Anadolu’nun kavrulmuş topraklarında yetişmiş genç arkadaşlarımız burada hizmet ediyorlar. Bu hizmetleri Albayrağın dalgalandığı her yerde gece gündüz, yorulmadan, milletlerine, devletlerine, insanlarına hizmet etmek için çaba sarf ediyorlar. Bu İlin Valisi olarak şunu söylemek isterim; Jandarma Teşkilatı kısa bir süreye kadar güvenlikten sorumluydu. Ama dünyanın değişmesi ile birlikte artık Jandarma Teşkilatı sosyal olaylarda, insani olaylarda ve vatandaşın kalbine dokunmakta çok büyük hizmetler yapıyor. Türk bayrağının dalgalandığı her yerde varlar ve milletimize hizmet etmenin aşk ve şevki içerisindeler. Bugün burada 185. Yıldönümümüzü birlikte kutluyoruz. İnşallah dünya durdukça İdari gölgesinde hep beraber, birlikte nice 185. Yılları kutlayalım diyorum” dedi.

Ardından Erzincan genelinde Jandarma Teşkilatının 185. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve edebiyat yarışmasında kazanan askeri personel ve okul öğrencilerine ödülleri verildi.

Jandarma isimli şiirin bir öğrenci tarafından okunmasının ardından İl Jandarma Komutanlığı HAYDİ biriminin hareket özel köpeklerinin gösterisi yapıldı. Ayna ve Bulut isimli Bomba ve arama kurtarma köpeklerinin gösterisi katılımcılar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Daha sonra Jandarma Komutanlığı Gösteri Ekibi sahne aldı. Gösteri ekibinin gösterileri büyük alkış alırken Jandarma Komutanı ve erlerin yüksek sesle Jandarma Komando Andının okunması büyük heyecan yarattı.

Erzincan İl Jandarma komutanlığında düzenlene program Vali Hamza Aydoğdu ve il protokolünün resim ve diğer stantları gezmelerinin ardından sona erdi.