Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Şireci; AK Parti’de yerel seçimlerde adaylık sürecini değerlendirdi

AK Parti’nin yerel seçim takvimine ilişkin bilgi veren AK Parti Erzincan İl Başkanı, Mehmet Cavit Şireci, "Bu sefer başvuru aidatı alınmayacak. Başvuru aidatı yerine yine bağış almaya karar verildi” dedi.

AK Parti’nin yerel seçim

Başkan Şireci, açıklamasında; “seçime ilişkin hazırlıklarını ve tempolarını hızlandırdıklarını belirterek, aday olmak isteyenler için başlayan istifa sürecinin 1 Aralık’ta sona ereceğini söyleyerek 1 Ocak 2024 itibariyle de seçim süreci ve seçim takviminin devreye alınacağını ve sürecin resmen başlayacağını söyledi.

Adaylık müracaatlarını almaya başladıklarını belirten Şireci: “14 ve 28 Mayıs seçimlerinden Cumhur İttifakı olarak zaferle çıktık ve şimdi de yerel seçimler önümüzde duruyor. Yerel seçimler de bizim için oldukça önemli. Milletimize hizmetkârlık yolunda en önemli adım yerel seçimler ve belediyeciliktir.  Türkiye Yüzyılı inşası yolunda var gücümüzle çalışmak suretiyle bu yerel seçim sürecini de salimen atlatıp, daha yeni heyecanlara doğru Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yol almaya devam edeceğiz.

“BAŞVURU AİDATI YERİNE YİNE BAĞIŞ ALMAYA KARAR VERDİK”

Şireci, başvuruların dijital ortamda “başvuru.akparti.org.tr” adresinden alınacağını belirterek, şöyle devam etti: “Bu sefer başvuru aidatı alınmayacak. Başvuru aidatı yerine yine bağış almaya karar verildi.  Büyük şehrin dışında kalan il belediye başkan adaylarımız 30 bin lira, ilçe belediye başkan adaylarımız 20 bin lira, belde belediye başkanı adaylarımız 10 bin lira,  büyük şehirlerin dışında kalan illerin ilçelerine ilişkin meclis üyeleri ile il genel meclis üyelerinden de 5 bin lira bağış almak suretiyle aday müracaatlarını kabul edeceğiz. Bağışlar tüm dünyanın gözleri önünde vahşice işlenen ve soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazzeli kardeşlerimizin temel insani ihtiyaçlarını karşılanması için AFAD üzerinden kendilerine ulaşmış olacak.”

Şireci, 18-30 yaş arası genç ile kadın adaylardan belirlenen miktarın yarısının, engelli adaylardan ise 4’te birinin alınacağını söyleyerek; “Temayül yoklamasının 26 Kasım Pazar günü 10.00-16.00 saatleri arasında elektronik ortamda yapılacak. Yoklamanın, MYK ve MKYK üyelerimiz ile milletvekillerimizden oluşan başkan ve komisyon üyelerimiz marifetiyle gerçekleştirilecek. Temayül yoklaması yaklaşık 140 bin teşkilat mensubuyla yapılacak. Aday başvurularının dijital ortamda alınmasıyla yaklaşık 3 ton kâğıt israfının önüne geçilecek.

17 Kasım’da bitecek olan aday adayı müracaatlarımız, İl Başkanlarımızın talebi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle 22 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’a kadar uzatılmıştır.

Seçimlerin ülkemize şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.