Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aktürk; Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kutlu olsun

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Erzincan Barosu Başkanı Av. Adem Aktürk, Vatanımız, Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna canlarını feda eden kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun

Başkan Aktürk mesajında; Şehrimiz, birinci dünya savaşında Ruslar tarafından işgal edilmiş, işgal güçleri ve ermeni çeteleri tarafından savunmasız halkımıza zulüm ve işkenceler yapılmıştır.

13 Şubat 1918 tarihi, Erzincanlıların istiklal mücadelesinde destan yazarak Milletin azim ve inancı karşısında hiçbir gücün duramayacağını ilan ettiği kurtuluş gündür. Asırlardır al bayrağın gölgesinde yaşadığımız bu topraklar ilelebet bizim kalacaktır. Vatanımız, Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna canlarını feda eden kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Ecdadımızın; 106 yıl önce düşman işgalinden temizleyerek bize emanet bıraktığı, Şehit kanıyla boyanmış bu toprakların değerini bilip bugün de geçmişten aldığımız güçle istiklalimizi muhafaza etmek, istikbalimizi temin etmek için azim ve kararlılıkla çalışacağız.

BU GÜNLERİMİZ, BİZLERİN BİRLİĞİ VE BERABERLİĞİ İÇİN VESİLE OLMALIDIR

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; güzel Erzincan’ımızı bizlere bahşeden tüm Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Erzincanlı hemşerilerimizin 13 Şubat Kurtuluş Bayramını kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyoruz.