Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Yarışmaları 233 sporcunun katılımı ile Erzincan’da başladı

Arena Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığının 2024 yılı faaliyet programında yer 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Yarışmaları Erzincan Olimpik Yüzme Havuzunda başladı.

Arena Türkiye Yüzme Federasyonu

10 ilden 33 kulüp 3 ferdi sporcunun yer aldığı 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Yarışmalarına 124 kadın, 109 erkek toplam 233 sporcu 400 metre kız erkek serbest, 50 metre kız erkek kelebek, 100 metre kız erkek sırt üstü ve 4×2 kız 2 erkek bayrak yarışmaları olmak üzere 871 yarışma yapılacak.

Erzincan, Erzurum, Samsun, Trabzon, Giresun, Ordu, Rize, Tokat, Ardahan ve Van olmak üzere 10 ilden katılan sporcular için düzenlenen açılış seremonisinin ardından açılış konuşmasını yapan Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu; Bugün burada 10 ilden 33 kulüp 225 sporcunun katılımıyla iki gün içinde toplam 871 yarışmayı izleme fırsatı bulacağız” dedi.

Bu müsabakaların ilimizde düzenlenmesini sağlayan Erzincan il valimiz Hamza Aydoğdu ve Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın’a. İl temsilcimiz ve tesislerde çalışan tüm personelime teşekkür ediyorum. Ülkemiz hem sporcu başarısı hem de tesisleşme konusunda dünyaya örnek çalışmalar ortaya koyuyor

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞIMIZIN ÇOK SAYIDA PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİ

Yeni tesisler sayesinde yüzme sporunu 7’den 70’e herkes yapabiliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın gözetiminde olan Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’nden güzel sonuçlar alıyoruz. Proje kapsamında yüzmeye başlayan çocuklarımız gelişim süreçleri ile başarılı sporcular olma yolunda emin adımlarla ilerliyor ayrıca tesisleşme konusunda da dünyaya örnek çalışmalar Bakanlığımız tarafından yapılıyor. Bu tesislerde Avrupa’ya örnek yarışlar gerçekleşiyor. 2012 yılında açılan olimpik yüzme havuzumuzda ilk defa grup yarışması yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ,İlimizde sizleri ağırlamaktan gurur duyuyoruz Bu vesile ile yarışmalara katılan tüm idareci antrenör ve sporcularımıza başarılar dilerim” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu tamamlanan yarışmalarda derece yapan takım ve sporculara madalyalarını taktı. Yarışmalar 2 gün süre ile devam edecek.

Yarışmalar katılan sporcular, antrenörler ve hakemler Olimpik Yüzme Havuzunun çok güzel olduğunu Erzincan’da çok güzel misafir edildiklerini belirterek Erzincan Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ettiler.