Erzincan’da TÜGVA, Yurtlarında öğrencilere ev konforu sunuyor

TÜGVA Yurtlarında öğrencilere sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına uygun ev konforu sunuluyor. Bu şekilde öğrencilere hem yurt hem burs imkânı da sağlanıyor.

Erzincan’da TÜGVA, Yurtlarında öğrencilere ev konforu sunuyor

TÜGVA Erzincan İl Temsilcisi Ali Ersu, Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilerde doğal olarak barınma telaşı başladığını, KYK yurtlarına talebin oldukça yoğun olduğunu ve kontenjanların şimdiden dolmuş durumda olduğunu belirtti. Ev kiralarının yükselmesiyle birlikte öğrencilerin yurtlara yöneldiğini ifade eden Ersu, internette pek çok özel yurt karşınıza çıksa da ya fiyatları dudak uçukladığını ya da gösterilenden farklı manzaralarla karşılaşıldığını dile getirdi. 

Sivil Toplum Kuruluşları (STK) tarafından işletilen yurtların öğrencilere pek çok avantaj sağladığını vurgulayan TÜGVA il temsilcisi Ali Ersu; bu STK'lar, gençlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve kaliteli bir hizmet sunmak amacıyla özel yurtlar işletiyorlar. Gençlik Spor Bakanlığı denetiminden geçen bu yurtlar, KYK yurtlarıyla benzer kalitede hizmet sunuyorlar ve şeffaf bir hizmet anlayışına sahiptirler. Kamu yararına hizmet veren vakıflara ait yurtlarda burs ve eğitim imkânlarından birçok öğrencinin haberi olmadığını, STK Yurtlarının, öğrencilere eğitimlerini desteklemek için burslar ve eğitim imkânları sunarak önemli bir rol üstlendiğini söyledi.

Son dönemde dikkat çeken yurtlardan birinin TÜGVA Yurtları olduğunu söyleyen Ersu, bu yurtlarda öğrencilere sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına uygun ev konforu sunulduğunu,  ayrıca, "Yurt İhtiyaç Bursu" programı kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 ve yüzde 100 oranlarında burs desteği sağlandığını belirtti.

TÜGVA Yurtları'nda kahvaltı, akşam yemeği, wifi, 7/24 sıcak su, merkezi ısıtma sistemi, temizlik hizmetleri, çalışma odaları, mescit, kütüphane, çok amaçlı salon, konferans salonu, çamaşır odası ve ütü odası, valiz odası, ayakkabılık, revir, güvenlik kameraları gibi birçok olanak sunulduğunu dile getiren Ersu, bu yurtların merkezi konumda bulunduğunu ve temel ihtiyaçların yanı sıra kültürel eğitim çalışmalarına da önem verdiklerini, TÜGVA 'nın akademik çalışmaları destekleyen eğitim programlarıyla öğrencilere kariyerlerini üniversite yıllarında inşa etme fırsatı sunduğunu söyledi.

Ersu, TÜGVA Yurtları'nın ayrıntılı bilgilerine ve iletişim bilgilerine TÜGVA'nın resmi web sitesi üzerinden ulaşılabileceğini ve yurtları gezmek isteyen aileler ve öğrencilerin rahatça ziyaret edebileceklerini dile getirdi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri