Erzincan’da 100. Yılda 41 bayrak sergisi açıldı

Erzincan’da Cumhuriyet’in 100. Yılı kapsamında Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10 ve 11. Sınıf öğrencilerinin yapmış oldukları 41 adet bayrak sergisi açıldı.

Erzincan’da 100. Yılda 41 bayrak sergisi açıldı

Erzincan Park AVM’ de sergilenen ve açılışı yapılan Bayrak Sergisinin açılışına Erzincan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Doğan Çimen yaparken etkinliğe okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Sergi ile ilgili bilgi veren Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı ve çocuk gelişimi ders öğretmeni Gökçe Torun, Çocuk Gelişimi oyun ve oyuncak atölyesi dersinde 10 ve 11. Sınıf öğrencilerimizin hazırlamış oldukları bayraklarımız çeşitli atık materyallerden oluşuyor. 41 adet 40-60 ölçülerinde bayrak hazırladık. Burada sergilediğimiz 41 adet bayrağımız farklı tekniklerde hazırlandı. Hasır tekniği, Oligari tekniği, filoğrafi tekniği, kurdele nakışı, kurdela katlama tekniği, ütü tekniği gibi birçok farklı teknikler kullanıldı.

50 öğrencinin 1 ay gibi kısa sürede hazırladığını belirten Torun, 10. Sınıflarımız ikişer kişi ile çalışırken 11. Sınıflarımız öğrencileri tek çalıştı, tüm öğrencilerimizin emekleri çok fazla. Hepsine teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun” dedi.

Öğrencilerin anlamlı bir sergi hazırladığını belirten İl Milli Eğitim Şube Müdürü Dursun Çimen şöyle konuştu: "Gerçekten çok mutlu olduğumuz, yüzümüzü güldüren bir sergiyi gezdik. Cumhuriyet'imizin 100. Yılında 41 Bayrak Projesi kapsamında geri dönüşüm ürünlerinden yapılan bayrakları inceledik. Serginin kahramanları Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10 ve 11. Sınıf öğrencilerimiz. Hocalarımızla beraber yapılan bir çalışma var. Hepsi de birer sanat eseri" diyerek öğretmen ve öğrencileri emeklerinden dolayı tebrik etti.

Sergiyi gezen vatandaşlar el emeği yapımı bayrakları hayranlıkla inceleyerek yapımında emekleri olan öğrencileri kutladılar.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri