Şampiyon "Mutlu" Oldu

Türkiye Bilardo Federasyonu Erzincan il temsilciliği tarafından düzenlenen 2022-2023 yılı üç bant Erzincan il birinciliği turnuvası yapılan final mücadelesinin ardından tamamlandı.

Şampiyon "Mutlu" Oldu

Erzincan Mutlu Bilardo salonunda gerçekleştirilen Erzincan il birinciliği turnuvasına il genelinde 40 sporcu katılım sağladı. Final maçına kadar 30 sayı üzerinden oynanan mücadelelerde rakiplerine üstünlük sağlayan Rıdvan Mutlu ve Hakan Orman Finale Yükseldi.
Başhekem ve il hakemi Mustafa Mutlu ile il hakemi Abdullah Aker'in yönettiği 40 sayı üzerinden oynanan mücadeleyi yaklaşık 2 saat sonunda 40-36 üstün tamamlayan Rıdvan Mutlu Erzincan il birincisi oldu.
Daha önceki turnuvalarda da başarılı sonuçlar aldığını söyleyen il birincisi Rıdvan Mutlu yaptıkları sporun önemine vurgu yaparak,” Türkiye genelinde önemli başarılar elde eden sporcularımızın arasından çıkarak birinci olduğum için mutluyum. Erzincan’ı ve Bilardo sporunu en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. İnşallah Önümüzde ki günlerde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında da Erzincan’ı en iyi şekilde temsil ederim” dedi.
Aynı zaman da Türkiye Bilardo Federasyonu Erzincan İl temsilciliği görevini de yürüten il birincisi, Mutlu Bilardo salonu işletme sahibi Rıdvan Mutlu ise konuşmasında, “Erzincan Bilardo sporunda son zamanlarda önemli sonuçlar alan bir il oldu. Erzincan olarak çok başarılı sporcularımız var. Bu spor biraz pahalı spor Erzincanlı sporculara Sponsorluk noktasında yardımcı olunması gerekiyor. İnanıyorum ki ilimizden Türkiye ve Dünyada başarılı olacak sporcularımız çıkacaktır” dedi.
Ödül törenine katılım sağlayan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Akın Levent sporcuları kutlayarak; “3 bant il birinciliği finali bilardo şampiyonası mücadelesini birlikte izledik. Bilardo sporunun en güzel tarafı centilmenlik ve rakiplerin birbirlerine saygı göstermeleri bunu burada final mücadelesinde arkadaşlarımız gösterdi. Final Mücadelesi keyifle izlediğimiz bir maç oldu. Burada yenilen arkadaşımızda kıymetli. Her iki arkadaşımızda tebrik ediyor kendilerine bundan sonraki mücadelelerde de başarılar diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından derece yapan sporculara madalya ve kupaları verildi. Derece yapan sporcular Madalya ve kupalarını Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve Türkiye Bilardo Federasyonu Erzincan İl temsilcisi Rıdvan Mutlu’nun elinden aldılar.

      

DERECE YAPAN SPORCULAR
1.Rıdvan Mutlu
2. Hakan Orman
3. Ömer Ertuğrul
4. İdris Koç

 

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Erzincan Haber