Karakelle, Basın Mensubu Halkın Gören Gözü, İşiten Kulağı, Konuşan Dilidir

AK Parti 26. Dönem Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler gününde Milletin ortak sesi basın ve onun çalışanları olan gazetecilerimizin bu anlamlı günlerini kutluyorum dedi.

Karakelle, Basın Mensubu Halkın Gören Gözü, İşiten Kulağı, Konuşan Dilidir

Karakelle açıklamasın da; “Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra yeni medyanın da faaliyet ve etki alanını genişletmiş, kamuoyunun bilgilenme imkânlarının artmasını beraberinde getirmiştir.

Medya çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Milletin ortak sesi basın ve onun çalışanları olan gazetecilerimizin bu anlamlı günlerini kutluyorum.

Toplumun bilgi edinme hürriyetini yasal sınırlar içerisinde sonuna kadar savunan, irdeleyen ve bunu çok büyük cesaret örneği göstererek yapan basın mensubu kardeşlerimizin bu anlamlı günlerinin onların çalışma şartlarının iyileştirilmesine vesile olması en büyük temennimdir.

Basın mensubu halkın gören gözü, işiten kulağı, konuşan dilidir. Yaşananları, farklı görüş ve anlayışları yorumlayarak halka arzeden tarafsız bir anlayışla gazetecilik mesleğinin etik ilkeleri doğrultusunda görev yaptığı sürece topluma rehber olmaya devam edecektir.

Yakın tarihimizde demokrasimizin kesintiye uğradığı, vesayetin somut bir şekilde kendini hissettirdiği dönemlerde ciddi baskılara ve mağduriyetlere maruz kalmış olan medya çalışanlarımızın, geçmişten çıkardıkları dersler ışığında, millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışlara artık itibar etmeyeceklerine inanıyorum.

Özellikle Erzincan’ımız da basın mensubu kardeşlerimizin daha ileri gitmesi, insanımızın daha müreffeh bir hayat standardına kavuşması yolunda üzerlerine düşen görevi layıkıyla yaptıklarına inanıyorum.Günümüzde özgür ve özellikle çok sesli basın, ülkemizin son on yılda demokratikleşme adına aldığı mesafelerin bir göstergesi olduğuna inanıyorum. Ancak bununda yeterli olmadığı kanaatindeyim. Ülkemizin bu yolda emin adımlarla daha mesafeler alacağı ve bu yolda çalışmaların olduğu bilinmelidir.

Bu düşüncelerle başta Erzincan’da görev yapan gazeteci kardeşlerim olmak üzere tüm basın dünyasının bu anlamlı günlerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri