CHP İl Başkanı Doğan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan 30 Ağustos zafer bayramının 100’ncü Yılı münasebetiyle yayınladığı mesajında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını yeniden düşünme ve değerlendirme yapma noktasına getirmiştir dedi.

CHP İl Başkanı Doğan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Doğan açıklamasında; “Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla vatan topraklarının paylaşılmasına 30 Ağustos 1922 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen, tarihte eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesiyle son verilmiş ve genç Türkiye Cumhuriyetinin tohumları atılmıştır. Bu zafer; Türk milletini yok etmeye çalışan emperyalizme karşı ulusumuzun ebedi bekasının en önemli göstergesidir. Bu zafer; tarihin ender kaydettiği büyük zaferlerden biri olması Türk Ulusuna bağımsız, çağdaş ve saygın bir devlet olmasının da yolunu açmıştır.

Büyük Önder'in bizlere sunmuş olduğu Cumhuriyet’e ve onun ilkelerine sahip çıkmak son günlerde daha da önem kazanmış ve içinde bulunduğumuz durum 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını yeniden düşünme ve değerlendirme yapma noktasına getirmiştir. Büyük Önder'in, öngördüğü çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmek için, Cumhuriyet'in bizlere sunduğu demokrasi kültürünü yaşam biçimi olarak benimsemeli, hukuk devleti, insan hakları ve demokratikleşme alanlarındaki eksikliklerimizi hızla gidermeliyiz. Bu konudaki başarımız, aydınlık yarınların kurulabilmesi, yurttaşlarımıza daha iyi olanakların sunulabilmesinin de yolunu açacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, vatandaşlarımızın ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum ”ifadelerini kullandı.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri