Buyruk, Berat Kandil’ini Hep Birlikte Kutlayacağız

Berat Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımlayan MUSİAD Erzincan Şubesi başkanı Ertan Buyruk, “müjdelerle dolu bu kutlu geceyi fırsata çevirerek Yüce Allah’tan af, mağfiret, dua ve niyazda bulunmalıyız” dedi.

Buyruk, Berat Kandil’ini Hep Birlikte Kutlayacağız

Buyruk Mesajında, “17 Mart Perşembeyi Cuma'ya bağlayan gece Üç Aylar içerisinde bulunan ve Mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandil’ini hep birlikte kutlayacağız.

Sevgili Peygamberimiz ’in (sav), “Şaban’ın 15. gecesini ibadetle, gündüzünü de oruçla geçirin! O gece Allah Teâlâ buyurur ki: 'Af isteyen yok mu, affedeyim. Rızık isteyen yok mu, rızık vereyim. Derman arayan yok mu, sıhhat, afiyet vereyim. Ne isteyen varsa, istesin vereyim.' Bu hâl, sabaha kadar devam eder.” (İbn Mâce, İkâme, 191) buyurduğu bu kutlu gece, Yüce Allah’ın rahmet kapılarını açtığı, günahlarına tevbe edenlerin affedileceği, rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının açıldığı müstesna bir zaman dilimidir. Maddi ve manevi kirlenme, yıkılma ve yıpranmanın yaşadığı günümüz dünyasında bizlere sunulan müjdelerle dolu bu kutlu geceyi fırsata çevirerek Yüce Allah’tan af, mağfiret, dua ve niyazda bulunmalıyız. O’nun biz kullarına bahşettiği güzelliklerden en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Bununla birlikte her insanın beratı kendi elindedir. Zira bu dünyada ektiklerimizi öte dünyada biçeceğiz. Kalbimizi iman nuruyla aydınlattığımızda gerçek mutluluğa kavuşuruz. Ömrümüzü ibadet ve taatle geçirdiğimizde gönül huzurunu yakalarız. Nefsimizi terbiye edip ahlakımızı güzelleştirdiğimizde Yüce Rabbimizin rızasına erişiriz. Unutmayalım ki bizler Cenab-ı Hakk’a bir adım yaklaşırsak O bizlere bin adım yaklaşır. Hata ve günahlarımızdan nasuh bir tövbe ile uzaklaşırsak Allah’ın mağfireti bizleri kuşatır. Kalbimizden kin, nefret, haset, öfke ve düşmanlık duygularını atıp af yolunu tutarsak Yüce Rabbimiz bizleri affına mazhar kılar.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Erzincanlı hemşerilerimiz olmak üzere, aziz milletimizin, İslâm âleminin mübarek Berat Kandilini en kalbi duygularla kutluyor, bu gecenin, ülkemiz ve İslâm âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum” dedi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri