Aksu, Başbağlar Katliamı 29 Yıldır Dinmeyen Acımız Olmuştur

Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan İl Başkanı Salih Aksu Başbağlar katliamının 29. Yıl dönümünde yayımladığı yazılı mesajında, “Başbağlar katliamı insanlık tarihine kara leke olarak geçen, 29 yıldır dinmeyen acımız olmuştur.” Dedi.

Aksu, Başbağlar Katliamı 29 Yıldır Dinmeyen Acımız Olmuştur

Milletimizin üzerinde oynanan karanlık oyunların ortaya konulduğu en açık örnek olduğunu belirten Aksu, “ Yapılan bu saldırıda amaçlanan şey, ülkemizin kardeşliğini ortadan kaldırıp milletimizin birliğini ve beraberliğini bozmaktır. Olayların üzerinden 29 yıl geçmesine rağmen acısını ilk gün ki gibi yüreğimizde hissediyoruz.

Anadolu topraklarında şanlı Türk tarihi boyunca dini, dili, mezhebine bakılmadan tüm mazlumlara kucak açılarak güven ve huzur içerisinde yaşandığını belirten Başkan Salih Aksu, "Buna rağmen ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğine göz diken hain odaklar Madımak’ta da Başbağlar’da da kardeşlik hukukumuzu bozmaya yeltendi. Aziz milletimiz yaşanan büyük acılara rağmen bu oyunlara gelmedi. Birlik ve beraberliğimize yapılan tüm saldırılara hamdolsun göğüs germeyi bildi." dedi.

Aksu, katliamda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri