Ruhsatnamelerini Alan Avukatlar Meslek Hayatlarına İlk Adımını Attılar

Stajlarını başarıyla tamamlayan yeni avukatlar için Erzincan Barosu çok amaçlı toplantı salonunda ruhsatname ve yemin töreni düzenlendi. Ruhsatnamelerini alan avukatlar meslek hayatlarına ilk adımını attılar

Ruhsatnamelerini Alan Avukatlar Meslek Hayatlarına İlk Adımını Attılar

Stajyer avukatlar Burak Serhat İşbar ile Hasan Hüseyin Acer ruhsatnamelerini Erzincan Baro Başkanı Avukat Âdem Aktürk’ten aldı.

Törende konuşan Baro Başkanı Âdem Aktürk; “Stajlarını başarıyla tamamlayan meslektaşlarımızın avukatlık yemin törenlerini icra ederek kendilerine avukatlık ruhsatnamesini takdim ettik. Erzincan Barosu, bugün olduğu gibi aramıza katılan meslektaşlarımız ile daha da büyüyor ve güçleniyor.

Avukatlık; demokrasinin ve hakların teminatıdır. Meslektaşlarımızı bugünlere getiren ailelerine, eğitim hayatlarında onlara destek olan hocalarımıza, stajlarını başarıyla tamamlamalarına yardımcı olan meslektaşlarımıza ve yeni üyelerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Mesleğin ilk adımı olan yemin töreni için bir aradayız. Genç meslektaşlarımızın mesleklerini hak ettiği noktaya getirmek için vereceği mücadeleye inancım tamdır. Kendilerine sağlık, mutluluk, huzur, başarı ve bol kazançlı bir hayat diliyoruz.” dedi.

Erzincan Barosu çok amaçlı toplantı salonunda ruhsatname ve yemin törenine Erzincan Barosu başkanı Av. Adem Aktürk’ün yanı sıra Av. İlteriş Kağan Kadir aydemir, Hulki Şener, Metin Buğrahan Pezük ve Ruhsatnamelerini alan yeni avukatlar ile aileleri ve yakınları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2022, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri