EBYÜ’den 3 akademisyen En Etkili Bilim İnsanları listesinde

Bilim insanlarının h-indeksi yayın ve atıf sayısı gibi önemli ölçütler göz önüne alınarak Plos Biology Dergisi’nde yayımlanan “Dünyanın En Etkili 100 Bin Bilim İnsanı” listesinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinden 3 öğretim üyesi yer aldı.

EBYÜ’den 3 akademisyen En Etkili Bilim İnsanları listesinde

Stanford Üniversitesinin koordinasyonunda yürütülen “Updated science-wide author databases of standardized citation indicators” başlıklı araştırmada bir bilimsel etki endeksi oluşturularak tüm dünyada araştırmalar yapan ve makaleler yayımlayan akademisyenler sıralandı.

Bilimsel makalelerin atıf oranlarının yazar sırası ve sayısı gibi kriterlerin kompozit indikatör bilimsel etki endeksi kullanılarak değerlendirmeye alındığı araştırmada bilim insanlarının h-indeksi yayın ve atıf sayısı gibi önemli ölçütler göz önüne alınarak sıralama yapıldı.

Türkiye’den de birçok bilim adamının yer aldığı dünyanın en etkili bilim insanları listesinde, bu yıl listede Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Halis Süleyman, Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yunus Babacan ile Eczacılık Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Cüneyt Türkeş yer aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi olma ülküsü ile  yola çıkan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin her alanda olduğu gibi bilimsel çalışmalarda da Türkiye’de ve dünyada adından söz ettiren bir üniversite olma yolunda ilerlediğini belirtti.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini yaptıkları bilimsel çalışmalar dolayısıyla önemli bir yere taşıyan Prof. Dr. Halis Süleyman, Doç. Dr. Yunus Babacan ve. Doç. Dr. Cüneyt Türkeş’e teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2022, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri