Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sarıgül; Pahalılığı önlemenin yolu üretim, üretim, üretimdir

14 Mayısta gerçekleştirilecek olan 28. Dönem milletvekilliği seçimleri öncesinde çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP 1. Sıra milletvekili adayı Mustafa Sarıgül; Salı pazarına gerçekleştirdiği ziyarette, pahalılığı önlemenin yolu üretim, üretim, üretimdir” dedi.

14 Mayısta gerçekleştirilecek olan

Erzincan’ın en kalabalık Pazar semtlerine biri olan Salı pazarını ziyaret eden CHP Milletvekili adayı Sarıgül önemli açıklamalarda bulundu.

Sarıgül pazarda yaptığı açıklamasında; “Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Erzincan’ımızda da pahalılık var. Fiyatlar cepleri ve canları yakıyor. Pahalılığı markette pazarda önleyemeyiz. Pahalılığı önlemenin yolu üretim, üretim, üretimdir. Pahalılığı önlemenin formülü; tarlada, fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetimdir. Tarlada ekmezsen, biçmezsen, fabrikada üretmezsen, çarkları döndürmezsen, teknolojiyi geliştirmezsen elbette pahalılık olur. Gıda fiyatları ülkemizde dünyadan daha fazla artıyor. Bunun nedeni yeteri kadar üretemiyoruz.

TARIMI HOR GÖRÜRSEK, YARINI ZOR GÖRÜRÜZ

Tarımdaki sorunları çözemezsek, Türkiye’nin sorunlarını da çözemeyiz. Tarımı hor görürsek, yarını zor görürüz. Çiftçimize, köylümüze hizmet etmek devletin görevi, siyasetçinin boynunun borcudur. Çiftçi para kazanamadığı için üretim bıraktı. Yapmamız gereken çiftçiye destek vermektir.

ÇİFTÇİ BORÇLARININ FAİZLERİNİ SİLECEĞİZ

Kullanılan gübre ve tohum maliyetinin yüzde 50’sini geri vereceğiz. Tarımda indirimli elektrik tarifesi uygulayacağız. ÖTV’ siz mazot vereceğiz. Tarımda çalışan kadın ve 30 yaş altındaki gençlere sosyal güvenlik prim desteği sağlayacağız. Tarım BAĞ-KUR primleri hasat sonrası ve faizsiz ödenecek.  Banka ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden kullanılan kredilerin faizini silip, borçları yeniden yapılandıracağız.

ÇİFTÇİ PARA KAZANACAK

Taban fiyatlarını çiftçinin kârını garanti edecek şekilde belirleyeceğiz. Çiftçi bütçeden hak ettiği tarımsal desteği alacak. Her köye veteriner, ziraat mühendisi, ziraat teknisyeni atayacağız. Ziraat Bankası’nı çiftçinin bankası yapacağız” dedi.