Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlık için pedal çevirdiler

ERZİNCAN’IN TERCAN İLÇESİNDE “SAĞLIK İÇİN HAREKET ET GÜNÜ” ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE TERCAN İLÇE DEVLET HASTANESİ KOORDİNASYONUNDA, TOPLUMDA FİZİKSEL AKTİVİTE DÜZEYİNİ ARTTIRMAK VE SAĞLIKLI YAŞAM KÜLTÜRÜNÜ YERLEŞTİRMEK AMACIYLA BİSİKLET TURU ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

ERZİNCAN’IN TERCAN İLÇESİNDE “SAĞLIK

Erzincan’ın Tercan ilçesinde “Sağlık İçin Hareket Et Günü” etkinlikleri çerçevesinde Tercan İlçe Devlet Hastanesi koordinasyonunda, toplumda fiziksel aktivite düzeyini arttırmak ve sağlıklı yaşam kültürünü yerleştirmek amacıyla bisiklet turu etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Aslan İskender, İlçe Emniyet Müdürü vekili Komiser Muhammed Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Yusuf İslam Çongara, sağlık personelleri ve öğrenciler katıldı.

“10 Mayıs Sağlık için Hareket Et” etkinlikleri dahilinde bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Tekin, düzenli fiziksel hareketin obezite ile mücadelede çok önemli rol üstlendiğini belirterek, özellikle sağlık çalışanlarının, düzenli fiziksel aktivite içinde bulunarak vatandaşlara örnek olması gerektiğini söyledi.

Dr. Tekin, ilçede yaşayan gençleri hareketli yaşama ve spor yapmaya davet etti.