Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ Parti Erzincan İl Başkanı Ümit Özker'den Akşener'e destek

İYİ Parti Erzincan İl Başkanı Ümit Özker, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan 3. Olağan Kongre’de Genel Başkan Meral Akşener’e destek vereceklerini açıkladı.

İYİ Parti Erzincan İl

Mayıs seçimlerinin ardından muhalefet partilerinde hareketli günler yaşanıyor. İYİ Parti’nin 24 Haziran’da gerçekleştirmeye hazırlandığı 3. Olağan Kongre öncesinde 81 il başkanından ve Erzincan İl Başkanı Ümir Özker’den Akşener’e destek geldi.

Tüm başkanların imzasının bulunduğu metinde şu ifadeler yer aldı: “İYİ Parti; Türkiye’yi yeniden inşa etme ülküsüyle yola çıkmış binlerce vatanseverin bir araya gelerek hayat verdiği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde kendini yetiştirmiş cesur bir Türk kadını olan Meral Akşener’in kurucu lideri ve genel başkanı olarak benimsemiş ve 25 Ekim 2017 tarihinde kurumsal kimliğini oluşturmuş bir partidir.

Kuruluşundan bugüne değin, yüce Türk milletinin umudu olan İYİ Parti’nin lideri, genel başkanımız sayın Meral Akşener, parti içi demokrasi anlayışının en güzel örneği olarak, genel seçim sonrası, 24 Haziran 2023 tarihinde 3. Olağan kongresini yapmaya karar vermiştir. Kurultaydan, partimizin, birlik, beraberlik ve milletin umudu olma yolunda daha da güçlenerek çıkacağına, aynı azim ve cesaretle mücadeleye devam edeceğine olan inancımız tamdır.
Bu inançla; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in, demokrasi, hukuk, temel insan hakları, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel değerleri için vermiş olduğu mücadelede ardından ve yanındayız. İçinde bulunduğumuz tarihsel süreci de göz önüne alarak, ülkemizde yaşanan kutuplaşmayı sonlandıracağına, partimizi iktidara taşıyacağına inandığımız sayın genel başkanımıza kurultayda desteğimiz tamdır.