Kazımkarabekir Mevlana spor İstanbul Gençlergücü Spor maçında deplasman takımı maça hızlı başlayan taraf oldu. Dakika 13’de savunmanın yaptığı hatayı değerlendiren Diyar Önal skoru 1-0 yaptı. Bu kez 17’nci dakikada yine diyar Önal kendisinin ve takımının ikinci golüne imza atarak deplasmanda maçı 2-0 yaptı. Ev sahibi takım maçın 30’uncu dakikasında Murat Gündoğdu attığı golle skoru 2-1 yaptı. 36’ıncı dakikada Gençlergücüspordan Yavuz Genç attığı golle skoru 3-1 yaptı. 39’uncu dakikada Diyar Önal attığı 3. golle Hatrrick yaparak skoru 4-1 yapan isim oldu. İlk devrenin sonlarında ev sahibi takım oyuncusu Burak Balıkın 44. Dakikada attığı golle skoru 4-2 yaptı. İlk yarı bu skorla tamamlandı.
İkinci yarısında seyir sevki yüksek ve kaliteli geçen maçta ev sahibi takım Kazım karabekir Mevlana spor maça ağırlığını koydu. 58’inci dakikada Berkun Yetişkin ve 62’inci dakikada Murat Gündoğdu savunmanın ve kalecinin yaptığı hatayı iyi değerlendirince skoru 4-4 yaptı. Gençlergücü spordan Yavuz Genç 71’inci dakikada kaleciyi de çalımlayarak attığı gole skoru 5-4 yaptı. Maçta başka gol olmayınca İstanbul Gençlergücü spor deplasmandan 3 puanla dönen taraf oldu.
İstanbul Gençlergücü Spor kulübü başkanı Özgür Subaşı maç sonu yaptığı açıklamada; ilk yarı 4-2 önde olduğumuz maçta maçın ikinci yarısı savunma ve kalecimizin yaptığı hatalarla skor bi anda 4-4 oldu ama maçtan kopmayan ve sahada 90 dakika mücadele eden oyuncularımız maçın son dakikalarında attığımız golle skoru 5-4 yaptı. Kazım karabekir Mevlana spor kulübü çok değerli Murat Elçi başkanımıza yöneticilerine Takımın teknik direktörü ve sahada mücadele eden tüm takım sporcularına bizlere gösterdiği misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Sahada mücadele eden tüm takım oyuncularımızı kutlar başarılar dileriz dedi.