Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan’da meydana gelen yağışlardan dolayı “Kriz Merkezi” oluşturuldu

Dün itibariyle başlayan yoğun yağış ve doldu nedeniyle Erzincan il genelinde meydana gelen olumsuzlukların tespitinin sağlanması için kriz merkezi oluşturuldu.

Dün itibariyle başlayan yoğun

Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur ve ilgili birim amirlerinin katılımıyla kriz merkezi oluşturularak, sahada yürütülen çalışmalar koordine edildi.

Erzincan’da meydana gelen yoğun yağış nedeniyle Belediye, Emniyet, Jandarma, İl Özel İdaresi, Çevre ve Şehircilik, AFAD, Karayolları ve DSİ ekipleri başta olmak üzere sahada teyakkuz halinde olan ekipler, vatandaşlar tarafından yapılan ihbarlara ve il genelinde meydana gelen olaylara gerekli müdahaleleri yaptılar.

Yapılan açıklamada; Meteorolojiden alınan verilere göre; 09.06.2024 Pazar günü (bugün) 12.00 – 20.00 saatleri arasında da Erzincan ve çevrelerinde yerel kuvvetli sağanak yağış beklenmekte olup, vatandaşlarımızın, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir” denildi.