Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan’da “Kukla Operasyonunda” 4 gözaltı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı tarafından organize suç örgütlerine yönelik Erzincan’ında yer aldığı 31 ilde 15 mafya tipi organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temini sağlayan 31 suç grubuna yönelik "Kukla" operasyonu düzenlendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık

Erzincan’da sabah saatlerinde gerçekleştirilen Kukla operasyonunda 11 şüpheli yakalanırken 4 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda, 3 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet ruhsatlı kuru sıkı tabanca, 5 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 adet(636) kapsamlı kesici alet, 1 adet 60 cm’lik kama, yivsiz av tüfeği fişeği, 3 adet boş tabanca şarjörü ile silah tamirinde kullanılan muhtelif malzemeler ele geçirildi.

Erzincan merkez, Üzümlü ve Kemah ilçelerini kapsayan 12 farklı yeri kapsayan operasyon neticesinde 11 şüpheli yakalanırken 4 şüpheli gözaltına alındı.   

Gerçekleştirilen operasyon ile ilgili paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız tarafından; 15 mafya tipi organize suç örgütü ile Bu suç örgütüne silah temin eden 31 suç grubuna yönelik, 31 ilde eş zamanlı olarak KUKLA Operasyonu düzenlendi. 353 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 52 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Ayrıca operasyonda 354 tabanca, 7 uzun namlulu silah, 93 tüfek, 10 bini aşkın fişek ve muhtelif uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Operasyona katılan kahraman Emniyet Genel Müdürlüğü mensuplarımızı tebrik ediyorum. Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek” dedi.