Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan’da ekipler 9 günlük tatilde 17 bin 142 araç ve sürücüsü kontrolü yaptı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin 9 günlük tatil sürecinde yapmış oldukları çalışmalar ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, 05.04.2024 – 14.04.2024 tarihleri arasında Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri kapsamında; 17 bin 142 araç ve sürücüsü durdurarak trafik kontrolü yaptı.

Ayrıca “Yaşam için kısa bir Mola” sloganıyla oluşturulan Yaşam Tünelinde 480 sürücü ve 966 yolcu olmak üzere toplam bin 446 vatandaşa trafik kuralları hakkında kısa spot filmler izlettirilerek bilgilendirme yaptı.

Geliştirilen “Hız Yapma Can Yakma” projesi kapsamında 10 bin 540 sürücüye bilgilendirici broşürler dağıtılarak hız yapmamaları hakkında bilgilendirilen vatandaşlara Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü amblemli anahtarlık hediye edildi.

3 bin 236 sürücü ve yolcunun durdurularak çay kahve meyve suyu vb. ikramlarda bulunulması ile sürücülerin dinlenmeleri sağlanırken, ekipler tarafından bin 346 sürücüye emniyet kemeri, araç kullanırken cep telefonu kullanmama ve hız kuralları hakkında birebir eğitimler verildiği ifade edildi. Ekipler ayrıca denetimler kapsamında Drone ile havadan kırmızı ışık denetimi yaptı.

Açıklamada, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince denetim ve bilgilendirme faaliyetleri aralıksız sürdürülmektedir” denildi.