Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan Valiliği öğrencilere yönelik “Köyümde 3 Gün” projesi” başlattı

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, “Köyümde 3 Gün” projesi kapsamında Erzincan merkeze bağlı Tatlısu, Aydoğdu ve Binkoç köyünde bulunan öğrencileri ziyaret etti.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu,

Vali Aydoğdu ilk olarak Tatlısu köyünde tarlada çilek toplayan öğrenciler ile ve öğrencileri köylerinde en güzel şekilde ağırlayan, onlara köy yaşantısı konusunda rehberlik eden, bilgi ve tecrübelerini aktaran köy sakinleriyle bir süre sohbet ederek köy muhtarına ve köy sakinlerine teşekkür etti.

Ayrıca Binkoç köyünde pekmez yapan ve Aydoğdu köyünde tandır ekmeği ve kete yapan öğrencileri de ziyaret etti.

Daha sonra öğrenciler ile birlikte köy odasına geçen Vali Aydoğdu, aşıklar tarafından seslendirilen türküleri ve deyişleri beğeniyle dinleyerek, zaman zaman söylenen türkülere eşlik etti.

Vali Aydoğdu, gençlere çok güzel anılar biriktirecek, tecrübeler kazanmalarını sağlayacak “Köyümde 3 Gün” projesinin farklı öğrenciler ile ve diğer il merkezine bağlı tüm köylerde de devam edeceğini belirterek, “Deneyimlemek ve yaşamak çok farklı bir şey. Eğer yaşarsanız hayatınız boyunca onu unutmazsınız. Biz, öğrencilerimizin yaşayarak, görerek ve denemliyerek bir şeyler öğrenmesini istiyoruz. O nedenle de bu projeyi başlattık. Projede emeği katkısı olan tüm kurumlarımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Gittiği Köylerde köy sakinlerinin, talep ve sorunlarını da dinleyen Vali Aydoğdu, dile getirilen ihtiyaç ve isteklerin yerine getirilmesi, sorunların çözümü için ilgili birim amirlerine talimatlar verdi.