Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aile Okulu Projesi veli eğitimi sertifika töreni düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen Aile Okulu Projesi çerçevesinde planlanan veli eğitimleri devam ediyor. Formatör öğretmenler tarafından öğretmenlere yönelik eğitimler verilirken, eğitici sertifikası alan öğretmenler ise kendi okullarında velilere yönelik eğitim programları düzenliyor.

Milli Eğitim Bakanlığınca hayata

Şehit Salih Zengin Ortaokulunda düzenlenen ve aile içi iletişim becerileri/anne baba tutumları, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta veliler eğitim alarak, Aile Okulu’nda öğrenci oldu. Okul psikolojik danışman ve rehber öğretmeni Arzu Murat tarafından 9 farklı oturumda verilen eğitimler toplam 44 saat sürdü. Eğitimlerini tamamlayan 62 veliye katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün de katıldığı programda takdim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, düzenlenen programda yaptığı konuşmada; “Erzincan eğitim ailesi olarak Halk Eğitimi Merkezi aracılığıyla açılan Aile Okulu kursları çerçevesinde bu güne kadar 4 bin 76 veliye eğitim vererek bu anlamda ülkemizde en üst sırada olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Eğitim hayat boyu süren uzun bir süreç ve eğitimin ailede başladığı bir ortamda ihmal edecek, görmezlikten gelecek tek bir ailemizin olmadığı bilinci ile ahlaki gelişim, bağımlılıkla mücadele gibi hayati öneme sahip 8 farklı başlıkta dersin yer aldığı eğitimlere katılan siz değerli velilerimize teşekkür ediyor bu güzel eğitimin meyvelerini en kısa sürede alacağımızı ümit ediyorum.” dedi.