Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

156 yatak kapasiteli öğretmenevi yılsonunda hizmete girecek

Erzincan’da devam eden yatırımları yerinde görerek yetkililerden bilgi alan AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman yapımı 1 yıldır devam eden öğretmen evinin yılsonunda tamamlanacağını ve hizmete girmesinin beklendiğini söyledi.

Erzincan’da devam eden yatırımları

Erzincan’da yapımı devam eden 156 yatak kapasiteli öğretmenevi yılsonunda hizmete girecek.

Erzincan’da yapımı devam eden ve yılsonunda hizmete girmesi planlanan 156 yatak kapasiteli öğretmenevinin inşaatında incelemelerde bulunan AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, ilimizde yatırımlar devam edecek dedi.

Erzincan’da mevcut öğretmenevi binasının depreme dayanaklı olmaması nedeniyle yıkımının yapılmasının ardından, Fatih Mahallesinde bulunan öğretmenevi inşaatı 1 yıldır devam ediyor. 57 odası ve 156 yatak kapasitesi bulunan öğretmenevi inşaatını ziyaret eden AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman incelemelerde bulunarak yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Öğretmenevinin yılsonunda hizmete gireceğini belirten Karaman yaptığı açıklamasında, “Erzincan’a yapılan yatırımları takip etmeye devam ediyoruz. Erzincan için çok önemli bir yatırımı ziyarete geldik ve burada Erzincan’a yakışır bir öğretmenevi inşa ediliyor.

ÖĞRETMENLERİMİZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Öğretmenlerimiz bizim için çok önemli. Neslimizi geleceğe hazırlayan arkadaşlar, onlar için ne yapsak haklarıdır diyoruz. Gerçekten Erzincan’da 5 yıldızlı otelleri aratmayacak şekilde bir öğretmenevi inşa ediyoruz. Önceki öğretmenevinin deprem ile ilgili sıkıntıları vardı. Elbette bu yılbaşlarında olan deprem dolayısıyla iyi ki de burayı yapıyoruz diye düşünüyoruz. Çünkü depreme dayanıklı Erzincan’ı inşa etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla burada yaptığınız öğretmenevi 156 yatak olacak. 57 odası, 5 süit odası olan bir öğretmenevi. Ayrıca havuzuyla, hamamıyla, sosyal tesisleriyle, gerçekten öğretmenlerimizi burada huzur içerisinde misafir edeceğimiz bir alan olacak. Buranın aslında 1 yıl önce temeli atıldı ve bu hale geldi.

ERZİNCAN’DAKİ YATIRIMLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Diyoruz ki çok fazla zaman alamsın. Yılsonuna kadar yüklenici firma ile görüştüğümüzde biteceğini söylediler ve öğretmenlerimizin emrine verilecek. Biz Erzincan’da yapılan her yatırımı özenle takip edip onları bir an önce Erzincan’a kazandırılması için mücadelemize devam ediyoruz. Erzincan’a yapılan her yatırım için katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Öğretmenevi inşaatı ziyaretinde Milletvekili Karaman’a İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, STK temsilcileri ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.