Vali Hamza Aydoğdu, bal hasadı yaptı

Dumanlı Tabiat Parkında yapımı tamamlanan idari binalar, cami ve şadırvan, bungalov evler, yürüyüş yolları piknik alanları ve sosyal tesislerde incelemelerde bulunan Erzincan Valisi Doç. Dr. Hamza Aydoğdu, Refahiye Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat ve Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vali Hamza Aydoğdu, bal hasadı yaptı

Vali Aydoğdu, eksikliklerin kısa sürede tamamlanarak Dumanlı Tabiat Parkı'nın vatandaşlara daha iyi hizmet verir hâle gelmesi için çalışmaların bir an önce tamamlanacağını ifade etti.

DUMANLI YAYLASI, 2017 YILINDA TÜRKİYE'NİN 219'UNCU TABİAT PARKI İLAN EDİLDİ

2017 yılında Türkiye'nin 219'uncu tabiat parkı ilan edilen Dumanlı Yaylası, 8 bin 964 hektarlık alanıyla Türkiye’deki ender Sarı Çam Ormanları arasında. Yaylada oluşturulan sosyal tesisler, yürüyüş yolları ve piknik alanlarının yanı sıra, vatandaşlar karavan veya çadırları ile gelerek doğayla iç içe kamp yapma imkânı bulabiliyor.

Parkın içinde misafirlerin anlık ihtiyaçlarına yönelik alanlar yer alırken misafirlerin rahatlıkla ibadetlerini yapabilmeleri için 200 kişilik cami ve şadırvan da yer alıyor. 10 kilometrelik yürüyüş yolu ve kenarlarında yağmurlu havalarda insanların sığınabilecekleri yağmur barınakları da bulunuyor. Parkın içinde ayrıca Zipline, Rollercoaster, Çocuk ve Yetişkin Parkuru, Lasertag Paintball içeren Macera Parkı da yer alıyor. Tabiat Parkı’nda oluşturulan izcilik kamp eğitim merkezinde de Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından çeşitli etkinlikler planlanıyor. 

VALİ AYDOĞDU ARICI KIYAFETİ GİYEREK BAL HASADI YAPTI

Refahiye ilçesi ziyaretinde Pınaryolu Köyü’ne de giden Vali Hamza Aydoğdu, bal hasadına katıldı. İlk olarak bal üreticisi Bünyamin Turgut’tan bal üretimi ve hasadı ile ilgili bilgiler alan Vali Hamza Aydoğdu daha sonra arıcı kıyafeti giyerek bal hasadı gerçekleştirdi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri