Vali Aydoğdu; Muhtarlık, sadece bir görev değil, aynı zamanda bir gönül işidir

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu okuduğu dörtlüğünde, “Yüce dağlar boran olur, kar olur Sen gelirsen dünya bize yâr olur Evvel Allah yokluğunu aratmaz Muhtar ağam derdimize çare olur”

Vali Aydoğdu; Muhtarlık, sadece bir görev değil, aynı zamanda bir gönül işidir

Vali Aydoğdu mesajında; Muhtarlarımız, halkımızın sesi, devletimizin müşfik yönünü vatandaşımıza yansıtan gönül erleridir. İlçelerde, köylerde, şehirlerde her köşede, vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyen, onların taleplerini üst makamlara ileten kıymetli temsilcilerimizdir.

Muhtarlık, sadece bir görev değil, aynı zamanda bir gönül işidir. Vatandaşlarımızın yanında olmak, onların ihtiyaçlarını anlamak herkesin yapabileceği bir iş değildir.

Muhtarlarımız, devletimizin vatandaşlarımıza uzanan sıcak eli, yerel yönetimlerin güçlenmesinin anahtarıdır. Onların bu kritik rolü, vatandaşlarımızın taleplerini doğrudan bize iletmeleri, ihtiyaç sahiplerini tespit etmeleri ile Valiliğimizle sıkı bir iş birliği içerisindedir.

Valiliğimiz, gerek köylerimizde gerekse de mahallelerimizde bizlerin en büyük destekçisi olan muhtarlarımızın daha etkili ve verimli çalışabilmesi için gereken her türlü desteği sağlama konusunda kararlıdır.

Bu vesileyle, dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan ve toplumumuz için vazgeçilmez bir rol oynayan tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü içtenlikle kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri