Vali Aydoğdu göreve başladı

Valiler Kararnamesi ile Erzincan’a Vali olarak atanan Hamza Aydoğdu bugün itibariyle görevine başladı. Valilik önünde düzenlenen karşılama programında Vali Aydoğdu’yu İl protokolü ve valilik çalışanları karşıladı.

Vali Aydoğdu göreve başladı

Bugün itibariyle Erzincan Valiliği görevine başlayan Vali Hamza Aydoğdu, sabah saatlerinde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinin ardından valilik önünde il protokolü ve valilik çalışanları karşıladı.

Karşılamanın ardından makamına geçen Vali Hamza Aydoğdu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ”Resmi Gazete yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Erzincan Valisi olarak atanmış bulunuyorum. Bugünde sizlerin huzurunda görevime başlayacağım. Öncelikle tensipleriyle bizleri bu güzel şehre hizmet etmeyi şahsıma tercih eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’ya huzurlarınızda tekrar şükranlarımı arz ediyorum.

Yeni görevimiz ilim, şahsım için hayırlara vesile olmasını Cenabı-ı Allah’tan niyaz ediyorum. 
Fırat nehrinin bereketini taşıyan, etrafı dağlık ortası bağlık, Munzur’u, Ergan’ı, Keşiş dağları, geniş yaylaları ile Şehri-can Erzincan’da sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Terzi baba ile Piri Sami’lerle erenleri ile gönüllere taht kuran, Anadolu’nun gür sesi Mustafa Kutlu’nun memleketi, bağrından bir Cumhurbaşkanı, 3 başbakan 6 bakan çıkaran mayası sevgi ile karılmış bu güzide şehirde nice güzellikleri birlikte büyütme ve paylaşma heyecanı içerisindeyim. 

Misafir sever mert insanlarıyla, yanık türküleriyle, halk ozanlarıyla gönüllerde taht kuran canları can olan Erzincan’a hizmet edecek olmanın kıymeti bizler için çok değerli ve önemli. Bu yolda muvaffak olmayı Çalışma arkadaşlarım ile birlikte toplumu istisnasız her kesimini kucaklayan, güler yüzlü ve şefkatli bir yönetim anlayışını benimseyip, gücümüzü ve gayretimizi her zamanki gibi devletimizden ve milletimizden alacağımızı söylemek isterim. 
Bu vesile ile ilimize hizmet etmiş benden önce çalışmış tüm Valilerimize teşekkür ediyor, kendilerine sağlık başarı ve mutluluklar diliyorum. 

Tüm Erzincanlı hemşerilerimize de sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hem bizlere hem çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Rabbim bizleri milletimize ve sevenlerimize karşı mahcup etmesin” ifadelerine yer verdi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri