Üniversite öğrencileri Erzincan’ın turizm elçileri olacak

Erzincan Valiliği himayelerinde, Erzincan Belediye Başkanlığı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, ilgili kamu kurumları ve mesleki odaların katılımı ile 'İşbirliği ve Koordinasyon Komisyonu' toplantısı, Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat başkanlığında İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleşti.

Üniversite öğrencileri Erzincan’ın turizm elçileri olacak

Yapılan toplantıda, ‘Öğrenci Dostu Erzincan’ başlığı altında Erzincan’da öğrencilere yönelik yapılacak olan sosyal ve kültürel etkinlikler ile üniversite ve organize sanayi bölgesi arasında yapılacak olan ortak çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu. 

Gerçekleştirilen toplantı sonrasında yapılacak çalışmalar ve alınan kararları değerlendiren Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat yaptığı değerlendirme konuşmasında; Yaklaşık 10 gün önce Valimiz Hamza Aydoğdu Himayelerinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde, EBYÜ, 3. Ordu, Kamu Kurum ve Kuruluşlar ile STK’ ların katılımları ile yapılan toplantıda bir komisyon kurulması ve komisyon içerisinde Üniversite konseyleri ile birlikte Üniversite öğrencilerimiz, esnaflarımız, Ticaret Odamızın da bulunduğu bir toplantı kararı alınmıştı.  Biziler komisyonu oluşturduk ve ilk toplantımızı gerçekleştirdik.

ÖĞRENCİLERİMİZİ ERZİNCAN’IN TURİZM ELÇİLERİ OLARAK GÖRÜYORUZ

Toplantımızda öğrenci dostu Erzincan, yönetici dostu esnaflarımızı konuştuk. Başlatmış olduğumuz bu çalışmalar ile birlikte Öğrencilerimizi Erzincan’da turizm elçileri olarak görüyoruz. 26 bin kadar öğrencimiz var. Bu öğrencilerimiz bin tanesi de yabancı öğrenci. Bu yabancı ve başarılı öğrencilerimiz de aynı zamanda turizm elçilerimiz oluyor.  

ÖĞRENCİLERİMİZİN İL VE İLÇELERDE GÖRMEDİKLERİ YER KALMAYACAK

Valimiz Hamza Aydoğdu yapılan toplantılarda dile getirdiği gibi ilimiz bir turizm kenti. Merkezdeki öğrencilerimizin Kemaliye, Kemah, Tercan, İliç, Otlukbeli, Çayırlı, Refahiye, Üzümlü leçelerimizi, Refahiye Dumanlı Tabiat Parkımız, Ergan Kayak Merkezinin Tercan’da Mama Hatun’u görmediklerini öğrenince bunlarla ilgili sitemlerde bulundu. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz, Kültür Müdürlüğümüz, Üniversitemiz ile esnaf odalarımız ve Ticaret Odamız da bulunuyor. Erzincan’da öğrenim gören öğrencilerimiz buradan mezun olduklarında Erzincan il ve ilçelerimiz de görmedikleri yer kalmayacak. Turizm noktasında Kemaliye Karanlık kalyon, Refahiye Dumanlı Tabiat parkı, Tercan Mamahatun, Ergan Kayak Merkezi ve daha birçok tarihi yerlerimizi görmelerini istiyoruz.

Bugün burada gerçekleştirdiğimiz toplantıda komisyonumuzda bu konuları değerlendirdik. İlimizde kurulacak olan kardeşlik koromuz ile ilgili değerlendirmemiz oldu. Kültürel faaliyetler değerlendirildi. Aynı zamanda turizm noktasında kalmadık, OSB ve Üniversitemizin de bir araya gelmesi için değerlendirmelerde bulunduk. Öğrencilerimizin kariyer planlamaları için OSB’de kurulmuş olan merkezimizin hayata geçirilmesi gibi birçok konuyu ele aldık.

ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK SÜRPRİZLER DEVAM EDECEK

Valimiz Hamza Aydoğdu’nun öğrencilerimize yönelik malumunuz küçük, küçük sürprizleri oldu. İlk olarak öğrencilerimize toplu taşımada ücretleri çok anlamlı bir şekilde indirim gerçekleştirdik. Bundan sonrada öğrencilerimize ve esnaflarımıza yönelik çok güzel sürprizlerimiz devam edecek. Turizm noktasında ilimizin çok güzel bir ivme yakalayacağına da inanıyorum. Burada komisyonumuzda bulunan Erzincan Belediyemiz, EBYÜ, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, Göç İdaresi Müdürlüğümüz, Turizm il Müdürlüğümüz, Tarım İl Müdürlüğümüz, Sağlık İl Müdürlüğümüz, Esnaf odaları ve Ticaret Odamıza değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz”  

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri