Jandarma Mobil Eğitim Tırı ve Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Erzincan’da trafik eğitimi verdi

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ülke genelinde trafik güvenliğine dikkat çekmek ve emniyet kemeri kullanım alışkanlığını artırmak için hayata geçirdiği ‘Bir Hareketine Bakar Hayat’ projesi için Jandarma ‘Mobil Eğitim tırı’ ve ‘Emniyet Kemeri Simulasyon aracı’ Erzincan’a geldi.

Jandarma Mobil Eğitim Tırı ve Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Erzincan’da trafik eğitimi verdi

Jandarma Genel Komutanlığına ait 'Jandarma Mobil Eğitim Tırı' ve 'Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı' Erzincan’da vatandaşlara uygulamalı trafik eğitimi verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Bir Hareketine Bakar Hayat' projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, çocuklar oyuncak arabalara binerek trafikteki ışıkların anlamlarını öğrendi. Yetişkinler ise emniyet kemeri simülasyon aracını test ederek yavaşlatılmış şekilde araç içinde trafik kazası anında yaşananlara tanıklık etti. Ayrıca, alkol gözlüğü simülasyonuna da katılan vatandaşlar trafik hakkında bilgilendirildi.

İçişleri Bakanlığınca trafik güvenliğine dikkat çekmek ve emniyet kemeri kullanım alışkanlığını artırmak için hayata geçirilen 'Bir Hareketine Bakar Hayat' projesi için 'Jandarma Mobil Eğitim Tırı' ve 'Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı' Erzincan’a geldi.

Dörtyol Cumhuriyet Meydanına konuşlandırılan mobil eğitim tırına gelen yetişkinler aracı test ederek yavaşlatılmış şekilde araç içinde trafik kazası anında yaşananlara tanıklık etti. Uygulama sırasında görevlilerce emniyet kemeri kullanımının önemi anlatıldı.

Emniyet kemeri simülasyon aracını deneyen Hasan Kızıl, emniyet kemerinin önemini aracı test ettiğinde bir kere daha anladığını belirterek, "Gerçekten öncelikle dıştan gözüktüğü gibi çok basite alıyormuşuz. Hiçbir zaman emniyet kemerinin ciddiyetini anlamıyorduk. İlk deneyimim oldu. Artık kemerimi hiçbir zaman çıkartmayacağım ve herkese de söylüyorum. Kendi canınız için ve çocuklarınızın, ailenizin canı için kemerinizi takın; gerçekten kemer çok önemliymiş" dedi.

Oluşturulan ışık alanında oyuncak araçlara binen çocuklara trafik ışıkları ile ilgili bilgiler verilirken, Alkol gözlüğü simülasyonuna katılan vatandaşları bilgilendiren ekipler daha sonra pratik olarak uygulama yaptırdılar.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri