Erzincan’da İsrail Protesto edildi

Erzincan’da, İsrail'in Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesine saldırısı sonrasında Cumhuriyet Meydan’ında toplanan STK üyeleri ve vatandaşlar İsrail’i protesto etti.

Erzincan’da İsrail Protesto edildi

İsrail'in Gazze'de El-Ahli Hastanesi'ne saldırısından sonra STK’ların çağrıları üzerine toplanan çok sayıda Erzincanlı, Dörtyol Cumhuriyet meydanında toplanarak İsrail'i protesto etti.

Burada STK lar adına bir konuşma yapan İnsan ve Medeniyet Hareketi Erzincan şube başkanı Hasan Çakmak; Allah bu dava uğruna tüm İslam ülkelerini, Müslümanları birlikte hareket etmeyi, birlikte tavır koyabilmeyi nasip eylesin İnşallah. Biz İman ediyor ve inanıyoruz ki kanımızda aksa, şehitte olsak sonunda kazanan elbette biz olacağız, kazanan Müslüman olacak. Çünkü Müslüman her halükarda inamı dolayısıyla kazanandır. Rabbim bu zaferi bizlere en kısa zamanda göstersin inşallah. İsrail haddini aşmıştır, Filistin İsrail’e haddini bildirecektir. Halis niyetlerde toplandıklarını belirten Çakmak, Burada ellerimizi açarak sana dua ediyoruz, dualarımızı kabul eyle ve Filistin’e yardımını ulaştır duasına tüm katılımcılar duaya âmin dediler.     

Erzincan Dörtyol Cumhuriyet Meydan’ında toplanan katılımcılar, Türk ve Filistin bayrakları sallayıp tekbirler getirerek, "Kahrolsun İsrail", "Filistin'e selam", "Katil İsrail" sloganları attı. Filistin bayraklarıyla İsrail aleyhine sloganlar atan vatandaşlar, bombalı saldırıya sert tepki gösterdikten sonra meydandan ayrıldılar.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri