Erzincan’da fırın ve kafelere sıkı denetim

Erzincan il genelinde ekmek gramaj ve fiyat değişikliğinin ardından denetimleri artıran Erzincan Ticaret İl Müdürlüğü personelleri ve Erzincan Belediyesi Zabıta ekipleri fırın ve kafeleri sıkı şekilde denetledi.

Erzincan’da fırın ve kafelere sıkı denetim

Erzincan il genelinde ekmek ve diğer unlu mamullerin üretimini yapan işletmelere Ticaret il müdürlüğü personelleri ve Erzincan Belediyesi Zabıta ekiplerince gramaj ve fiyat etiketi tarifesi denetimi yaptı.

Fırınlarda özellikle gramaj ve fiyat etiketlerinin bulundurulması kurallara uyulup uyulmadığı hususunda kontroller yapan ekipler, kontrol esnasında eksiklik tespit edilen işletmelere ceza uygularken aynı zamanda eksikliklerin en kısa sürede gidermeleri uyarılarında bulundular. Kurallara uyan işletmelere de teşekkür ettiler. 

Gerçekleştirilen denetimler ile ilgili bilgi veren Ticaret il Müdürü Recai Palabıyık; Vatandaşların sağlıklarının korunması, sağlıklı ve kaliteli hizmet alabilmeleri adına işletme ve imalathanelerde gramaj ile fiyat tarifelerinin bulundurulması gibi konularda kontrolleri periyodik olarak yürüten ekiplerin denetimlerini sıklıkla devam ettireceklerini, kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri