Erzincan Kültür Sanat Günleri Lansman Toplantısı Vali Makas Başkanlığında Yapıldı

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıldönümü münasebetiyle 2’ncisi düzenlenecek olan Erzincan Kültür Sanat Günleri’nin lansman toplantısı Erzincan Valisi başkanlığında yapıldı.

Erzincan Kültür Sanat Günleri Lansman Toplantısı Vali Makas Başkanlığında Yapıldı

AFAD toplantı salonunda Vali Mehmet Makas başkanlığında düzenlenen Lansman Toplantısına;  Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, vali yardımcıları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 
Bu yıl, 10-19 Şubat 2023 tarihleri arasında "Erzincan Kültür Sanat Günleri 2" adı altında düzenlenecek olan etkinliklere ilişkin olarak Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel tarafından yapılan sunum ile başlayan Lansman toplantısında birer konuşma yapan Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğini ve şehrimize büyük katkılar sağladığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiler ve tüm hemşehrilerimizi etkinliklere davet ettiler.
2'ncisi düzenlenecek olan Erzincan Kültür Sanat Günleri etkinlikleri hakkında konuşan Vali Mehmet Makas, “Geçtiğimiz yıllarda yaşanan pandemi sonrası birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek, ilimizin tanıtımı sağlamak, insanımızı tekrar normale döndürebilmek amacıyla Erzincan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunu büyük bir festival havasında kutlamıştık. Bu sene de AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Binali Yıldırım'ında destekleri ve talimatlarıyla "Erzincan Kültür Sanat Günleri 2" ismi ile 13 Şubat Erzincan’ımızın kurtuluşunu kutlayalım istedik. Geçen sene belli faaliyetler yapınca vatandaşlarımızdan da özellikle gençlerimizden konserlere yönelik farklı talepler geldi. Kitap Fuarı ile ilgili talepler geldi. Bu talepler doğrultusunda bir dizi program hazırladık. Bu programlarımıza tüm halkımız davet ediyorum” dedi. 
Düzenlenen Lansman Toplantısı, katılımcıların etkinlikler hakkında görüşlerini belirtmesi ve soru cevap kısmının ardından sona erdi.

 

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika Haberler