Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları İçin Program Düzenlendi

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Erzincan Valiliği’nin organizasyonuyla Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarlarına yönelik kutlama programı düzenlendi.

Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları İçin Program Düzenlendi

Düzenlenen programda Erzincan’ın en genç muhtarı Abdurrahim Kesler  ve en yaşlı muhtarı olan Mehmet Köse konuşmasında 19 Ekim’in muhtarlar günü olmasında emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya tüm köy ve mahalle muhtarları adına teşekkürlerini ilettiler.

Ardından konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise Erzincan’da görev yapan köy ve mahalle muhtarlarının Muhtarlar Gününü kutlayarak, devlet ve millet arasında bir köprü vazifesi gören çok uzun yıllardan beri devletin en temel taşlarından biri olan muhtarlık müessesesinin büyük görevler icra ettiğini dile getirdi.
ERZİNCAN'DA HEP BİRLİKTE SAMİMİYETLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ 
Program da son olarak konuşan Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu , ise 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayarak konuşmasında ; “ bizim hepimizin temel bir gayesi var.Erzincan'ın değerlerini yükseltmek ve Erzincan halkına hizmet etmek. Biz birbirimizle rekabet halinde değiliz. Çünkü sağ gözümüz sol gözümüzle rekabet etmez. Biz birbirimizi tamamlayan unsurlarız. Onun için bir yerde samimiyet olursa , bir yerde birlik beraberlik olursa Allah’ın rahmeti de orada olur. Erzincan’da hep birlikte samimiyetle çalışmaya devam edeceğiz. Burada mahalle ve köy muhtarlarımızla beraber Erzincan2ın güzelliklerini daha ileriye daha güzel yerlere taşımak için elimizden gelen bütün gayret ce çabayı göstereceğiz. Muhtar demek aynı zamanda mahallesine, köyüne model insan demektir. Davranışlarıyla, kişilikleriyle ,karakteriyle mahallesine , köyüne model olan insan demektir Onun için bütün vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz’’ dedi.

Kutlama programına Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, kamu kurum müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Erzincan’da görev yapan köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri