Erzincan İl Müftülüğü “Sabah Namazı ve Gençlik Buluşması programı devam ediyor

Erzincan İl Müftülüğü tarafından “Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında “ Sabah Namazı ve Gençlik Buluşması” programı gerçekleştirildi. Cami Kebir’de düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim tilavet edildi, dualar okundu.

Erzincan İl Müftülüğü “Sabah Namazı ve Gençlik Buluşması programı devam ediyor

Erzincan İl Müftülüğünün düzenlediği “Cumartesi Günü Sabah Namazı ve Gençlik Buluşması” programları ilk günkü heyecanı ve coşkusunu daha da artırarak devam ediyor. İl Müftüsü Muharrem Gül, bu feyizli ve bereketli iklimi ilk günden itibaren bizimle paylaşan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Erzincan İl Müftülüğü tarafından geleneksel hale getirilen “Cumartesi Günü Sabah Namazı ve Gençlik Buluşması” programları ile ilgili yapılan bilgilendirmede; Yine ümmetin geleceği olan gençlerimiz, özellikle üniversiteli kız ve erkek öğrencilerimiz de programlarımıza iştirak ederek bizlere hem güç katmakta, hem de dini konularda gerekli bilgilerden istifade etme gayreti içerisinde olmaktadırlar. Bizlerde kendilerine bu doğrultuda yardım etme çabası içerisinde oluyor ve kendilerine, tüm gençlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Cemaatimizin böylesi halisane teveccühüne tesbîhâtlar, kasideler, sohbetler ve Kur’an-ı Kerim tilâvetleriyle mukabelede bulunuyoruz. Seher vaktinin bereketinin, sabah namazının faziletinin, yeni bir günün ilk saatlerinin bizlere, şehrimize, ülkemize, Ümmet-i Muhammed’e, bütün insanlığa barış, huzur, dostluk ve kardeşlik getirmesini dualarımızda Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. İşrâk namazlarımızı eda ediyor ve cami çıkışı çorba ikramlarımızla muhabbetimizi artırma gayretinde oluyoruz.

Bu güzel şehrimizin maneviyatını Mescid-i Haram’ın, Ravza-i Mutahhara’nın, Eyüp Sultan’ın huzur iklimiyle buluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Bütün bu vesileler ve temennilerle başta İl Müftümüz Muharrem Gül, seçkin konuşmacı ve hatiplerimizin katılımlarıyla, siz Erzincan’ımızın değerli insanlarını, kıymetli gençlerini, her Cumartesi sabah namazlarında buluşmaya ve Kur’an mesajlarından, Sevgili Peygamberimizin hadislerinin feyz ve bereketinden istifade etmeye davet ediyoruz. Rabbimiz hayırlı, bereketli ve kendi rızasını gözeten bir ömrü bizlere nasip eylesin. Allah’a emanet olunuz. Çorba ikramında bulunan hayır sahiplerimizden de Allah razı olsun”

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri