Erzincan'da Yeni Hizmet Modeli: "Hızır Erzincan" Ekipleri Sahada!

Erzincan Valiliği himayelerinde Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü koordinesinde vatandaşların ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt vermek amacıyla "Hızır Erzincan" adlı yeni bir hizmet modelini hayata geçirdi.

Erzincan'da Yeni Hizmet Modeli: "Hızır Erzincan" Ekipleri Sahada!

Hayata geçirilen bu yeni hizmet modeli ile şehit yakınları, gaziler, yetimler, engelliler, yaşlılar ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar başta olmak üzere tüm vatandaşlar ziyaret edilerek, onların dertlerine sevinçlerine ortak olmak ve devletin şefkat elinin hissettirilmesi amaçlanıyor.

Vatandaşlara zamanında ve yerinde hizmet götürülmesini ve arz odaklı hizmetin tüm vatandaşlar ile buluşturulmasını sağlayacak olan "Hızır Erzincan" projesi, basın mensuplarına tanıtıldı.

Basın mensuplarına sunum eşliğinde proje hakkında bilgiler veren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci, "Bu yeni modelle birlikte, "Hızır Erzincan" ekipleri, ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret ederek onların sorunlarını, eksikliklerini ve ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor. Cumhurbaşkanımızın, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımızın ve Erzincan Valimizin selamlarını ileten ekiplerimiz, vatandaşlarımızın taleplerini tabletler üzerinden sisteme işleyerek doğrudan ilgili kurumlara iletiyor." dedi.

Hızır Erzincan Bilgi Sistemi adında yeni bir web platformunun da devreye alındığı belirten İl Müdürü Demirci, bu proje ile tespit edilen ihtiyaçların, ilgili kamu kurumlarına hızla yönlendirildiğini ve bu ihtiyaçların 5 gün içerisinde giderilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Yeni hizmet modelinin, talep odaklı bir yaklaşımdan arz odaklı bir yaklaşıma geçişi temsil ettiğini belirten İl Müdürü Serdar Demirci, tüm kamu kurumları tarafından aktif olarak kullanılacak olan Hızır Bilgi Sistemi ile daha etkili sonuçların alınacağını ifade etti.

Tanıtım toplantısının sonunda, Hızır Erzincan projesinin hayırlı olmasını dileyen İl Müdürü Serdar Demirci, katılımlarından dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür etti.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri