Erzincan Belediyesi, EBYÜ ’ye mobil deprem sismometreleri hediye etti

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Deprem Teknolojileri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şevket Özden ile birlikte Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’u makamında ziyaret etti.

Erzincan Belediyesi, EBYÜ ’ye mobil deprem sismometreleri hediye etti

Üniversite, Belediye işbirliğinde özellikle olası bir deprem konusunda atılacak adımların ele alındığı görüşmede, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun tarafından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Deprem Teknolojileri Enstitüsü’ne mobil deprem sismometreleri hediye edildi.

Rektör Levent, Deprem Teknolojileri Enstitüsü envanterine katkı sağlayacak ve Enstitü’de yapılacak çalışmaları kolaylaştıracak olan sismometrelerin hediye edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’a EBYÜ’ ye yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, depremle ilgili bilimsel araştırmaların önemine vurgu yaparak, üniversiteye destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Aksun, deprem sismometrelerinin üniversitenin araştırmalarına katkı sağlayacağını ve deprem konusunda daha güvenli bir şehir oluşturulmasına yardımcı olacağını ifade etti.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri