EBYÜ ’de Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri sürüyor

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılı etkinlikleri farklı branşlarda devam ediyor. Personeller arası Masa tenisi, Kort tenisi, Halı saha maçlarının ardından öğrencilere yönelik pop müziği konseri verildi.

EBYÜ ’de Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri sürüyor

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi kampusunda 100. Yıl etkinlikleri gençlik ateşinin yakılması ve Mehteran konserinin ardından, Personeller arası kadınlar kort tenisi turnuvası yapıldı. Turnuvada ilk maç, Öğretim Gör. Nursel Kuyrukluyıldız ve Öğretim Gör. Sema Köse arasında yapıldı. Maçın galibi Sema Köse oldu. Dr. Öğretim Üyesi Songül Alşan ve Canan Aslantaş arasında yapılan ikinci müsabakada ise Canan Aslantaş maçı kazandı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Yalnızbağ Yerleşkesi halı sahalarda gerçekleşen personeller arası halı saha futbol turnuvasında Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı karşı karşıya geldi.

Öğrencilere yönelik devam eden etkinlik kapsamında düzenlenen Pop Müzik konseri, büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Konserde, öğrencilerin sevdiği popüler şarkılar seslendirildi ve öğrenciler doyasıya eğlendi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Yalnızbağ Yerleşkesi alanında gerçekleşen konser, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı, Dr. Öğretim Üyesi Taner Uluçay koordinatörlüğünde düzenlendi. Eğlenceli ve renkli görüntülere sahne olan pop müzik konserine, Rektör Prof. Dr. Levent Akın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. Çağrı Çırak ve Genel Sekterimiz Doç. Dr. M. Cihat Özgenel katılım sağladı.

Konserde Rektör Levent, öğrencilerin arasına girerek onlara eşlik etti. Öğrenciler, rektörlerinin samimi ve yakın davranışından oldukça memnun kaldı ve birlikte keyifli bir gün geçirdi. Pop müzik dinletisiyle başlayan konser yaklaşık 2 saat sürdü. Cumhuriyetimizin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konser, İzmir Marşı’nın okunmasıyla sonra erdi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlamaları kapsamındaki bu etkinlikte öğrenciler bir araya gelerek eğlenme ve sosyal bağlarını güçlendirme fırsatı buldu. Üniversite yönetimi, öğrencilerin kültürel ve sanatsal etkinliklere katılımlarını teşvik etmeye devam edeceğini belirtti.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri