Bingöl; Cumhuriyetimizin100. Yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz

29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlama mesajı yayımlayan İYİ Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Veda Bingöl; 29 Ekim 1923 bağımsızlığa duyulan derin özlemin, geleceğe bağlanan benzersiz ümidin, milli egemenliğe beslenen tarifsiz sevdanın başlangıç noktasıdır” dedi.

Bingöl; Cumhuriyetimizin100. Yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz

Bingöl mesajında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, bu gün büyük bir coşku ile kutluyoruz.

Büyük Türk Milletinin özgürlük ve bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz. Çağlara medeniyet mührünü vuran milletimiz, milli mücadele sırasında yaşanan zor şartlara rağmen istiklalinden vazgeçmeyerek nasıl bir var olmak şuuru ortaya koyduysa, zaman boyunca yaşadığımız her sıkıntılı dönemi de aynı ruh ve inançla aşmaya kararlı olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır. Cumhuriyet; insan yaşamına ve toplumsal düzene, aklın ve bilimin öncülüğü ile yön verilmesini kabul eden özelliğiyle bir aydınlanma sürecidir. Bize göre, Cumhuriyete sahip olmak yeterli değil, ona layık olmak gereklidir.   

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri