Aktürk, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Erzincan Barosu başkanı Av. Adem Aktürk; “Milletimizin Cumhuriyet bayramını en içten dileklerimizle tebrik ediyoruz” dedi.

Aktürk, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun

Aktürk mesajında; Bugün, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde ilan ettiğimiz, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümüdür. Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır.

29 Ekim 1923 tarihinde, Cumhuriyetin ilanı ile milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Cumhuriyet, gücünü milletimizin ortak iradesinden alan ve yine kendi azmi ve büyük iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir. Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da İstiklal Harbi’ndeki kararlılıkla mücadele edeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu 'muasır medeniyetler' yolunda kurulduğu günden bu yana demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ekonomi, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. Kahraman ecdadımızın, bizlere bıraktığı en değerli miras olan Cumhuriyetimizi, erdem ve faziletinden ödün vermeden yaşatmak, layık olduğu şekilde geleceğe aktarmak milli ödevimizdir.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz” iafdelerine yer verdi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sağlık Haberleri